2018-04-28T12:03:09+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Janusz Kotowski na rozdaniu świadectw maturalnych mówił o wyborach [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
5
8
13

Prezydent Janusz Kotowski był jednym z gości podczas uroczystości z okazji zakończenia roku szklonego klas maturalnych w II Liceum Ogólnokształcącym. Swoje przemówienie skierowane do młodzieży, ostrołęcki włodarz niemal w całości poświęcił wyborom. Posłuchajcie.

Co jest w życiu najważniejsze według prezydenta Kotowskiego? Najważniejsze jest dokonywanie właściwych wyborów. Odważne podejmowanie właściwych decyzji na każdym etapie życia. Od spraw prostych i codziennych po te wyznaczające kolejne etapy życia. W swoich słowach do młodzieży stojącej przed ważną decyzją dotyczącą dalszej ścieżki edukacji, prezydent Kotowski zaapelował o dokonanie właściwego, rozsądnego wyboru.

- Niektórzy filozofowie poruszają kwestię tzw dezintegracji pozytywnej. Jest to zjawisko, gdzie oto człowiek, który kończy pewien etap życia i zaczyna nowy, doświadcza czasem pewnego rozłamu tego świata bezpiecznego, już znanego – mówił prezydent Kotowski. - Wy też moi młodzi przyjaciele doświadczycie tego lub już doświadczacie. Bo wasz świat był w pewien sposób uporządkowany. Były obowiązki szkolne, był dom, było odrabianie lekcji, zaliczanie kolejnych etapów edukacji. Za chwilę pójdziecie w inny czas i wam się wszystko co było w pewien sposób rozpadnie. Niektórych to kosztuje dużo stresu i niepokoju o to co będzie dalej, zwłaszcza tych, którzy myślą, którzy odważają się myśleć. Ale tak naprawdę twórcy tej teorii dezintegracji pozytywnej mówią, że to co się rozsypuje i za chwilę będzie budowane na nowo jest to czas i okazja, szansa do wielkiego i pięknego rozwoju. Do zbudowania swojej osobowości i do zbudowania swojego świata na piękniejszym poziomie. Ale do tego wszystkiego potrzebna jest odwaga pytania, co jest ważniejsze, co jest najważniejsze? - mówił prezydent.

Dalej Janusz Kotowski przytoczył kilka przykładów niełatwych wyborów oraz związanych z nimi trudami, konsekwencjami czy też pozytywnymi aspektami.

- Jeśli staniecie przed kolejnymi wyzwaniami, przed decyzjami, które studia wybrać, albo ja żyć na tych studiach, to proszę was o to i do tego was zachęcam Stawiajcie sobie pytanie, co jest w życiu najważniejsze. Bo można studia i potem życie zawodowe przeżyć różnie. Czasem prosto, czasem w uproszczonej formie życiowej. Pytanie co jest w życiu ważne, najważniejsze, wydaje się być pytaniem zasadniczym. Nie pytanie co jest w życiu łatwe i przyjemne. Pewien zysk też jest istotny, bo zwłaszcza ci, którzy utrzymują rodziny powinni pracować, żeby zarabiać. Ale pytanie o to co jest ważne i co pozostanie po naszej pracy, po naszych wyborach, po naszym życiu wydaje się wyjątkowo istotne – mówił Kotowski.

Posłuchajcie całego przemówienia prezydenta Ostrołęki, które wygłosił do młodzieży z II LO podczas uroczystego rozdania świadectw maturalnych.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×