eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jednostka wojskowa w Ostrołęce. Jaka będzie jej rola? [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Przeciwlotnicza jednostka wojskowa, która powstać ma w Ostrołęce będzie pełniła strategiczną rolę w polskim systemie obronnym, ale będzie także miała istotny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Czego będzie broniła?

O roli powstającej w Ostrołęce przeciwlotniczej jednostki wojskowej mówili dziś, podczas konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości - wicepremier Henryk Kowalczyk, senator Robert Mamątow i radny sejmiku województwa mazowieckiego - Marcin Grabowski.

Z informacji, jakie przekazali dziennikarzom wynika, że wchodząca w skład nowo tworzonej 1 Dywizji Piechoty Legionów jednostka wojskowa w Ostrołęce będzie dywizjonem przeciwlotniczym. Stanowić będzie strategiczny punkt w polskim systemie obronnym a dodatkowo będzie także zapewniała bezpieczeństwo budowanej na obrzeżach Ostrołęki elektrowni gazowej, całemu systemowi energetycznemu oraz przeprawom mostowym przez Narew.

Wojsko ma tereny przy PGO

Tereny wojskowe w Ostrołęce znajdują się na terenie dawnego PGO, na osiedlu Wojciechowice, dosłownie naprzeciwko cmentarza miejskiego. Decyzję zmieniającą decyzję w sprawie ustalenia terenów zamkniętych w resorcie obrony narodowej minister Mariusz Błaszczak wydał 17 lutego 2023 r. Decyzja weszła w życie dzień później.

W Ostrołęce terenami zamkniętymi w resorcie obrony narodowej jest miejsce, gdzie znajduje się siedziba Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz pięć działek w miejscu, gdzie kiedyś była siedziba PGO. Dziś jest to już teren wojskowy. O tym, że jedną z lokalizacji dla jednostki wojskowej, jaka brana jest przez MON pod uwagę, są tereny po dawnym PGO, informowaliśmy jako pierwsi w styczniu br.

 

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×