eOstroleka.pl
Ostrołęka, TO TRZEBA WIEDZIEĆ

Jednostka wojskowa w Ostrołęce. Wiemy, jaki rodzaj wojsk się tu znajdzie

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

W Ostrołęce tworzona jest jednostka wojskowa. Wojsko przejęło tereny po dawnym PGO i wiadomo już, że w naszym mieście powstać ma dywizjon przeciwlotniczy. To jeden z najważniejszych rodzajów wojska w strukturze Sił Zbrojnych RP.

Dywizjon przeciwlotniczy w Ostrołęce

Na początku 2023 r. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję o dyslokowaniu w Ostrołęce jednostki wojskowej podporządkowanej nowo tworzonej 1 Dywizji Piechoty Legionów. Jej szefem będzie gen. bryg. Norbert Iwanowski.

Wiemy już, jaki rodzaj wojsk znajdzie się w Ostrołęce. Będzie to dywizjon przeznaczony do obrony przeciwlotniczej wojsk i obiektów na polu walki przed rozpoznaniem i uderzeniami środków napadu powietrznego.

1 Dywizja Piechoty Legionów składać się będzie z następujących jednostek: batalionu saperów w Augustowie, batalionu rozpoznawczego w Białymstoku, batalionu zmotoryzowanego w Kolnie, batalionu czołgów w Czerwonym Borze i Siemiatyczach, dywizjonu przeciwlotniczego w Ostrołęce oraz Taktycznego Centrum Szkolenia w Czarnej Białostockiej.

Wojsko ma tereny przy PGO

Tereny wojskowe w Ostrołęce znajdują się na terenie dawnego PGO, na osiedlu Wojciechowice, dosłownie naprzeciwko cmentarza miejskiego. Decyzję zmieniającą decyzję w sprawie ustalenia terenów zamkniętych w resorcie obrony narodowej minister Mariusz Błaszczak wydał 17 lutego 2023 r. Decyzja weszła w życie dzień później.

W Ostrołęce terenami zamkniętymi w resorcie obrony narodowej jest miejsce, gdzie znajduje się siedziba Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz pięć działek w miejscu, gdzie kiedyś była siedziba PGO. Dziś jest to już teren wojskowy. O tym, że jedną z lokalizacji dla jednostki wojskowej, jaka brana jest przez MON pod uwagę, są tereny po dawnym PGO, informowaliśmy jako pierwsi w styczniu br.

REKLAMA
Więcej o: wojsko, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×