zdjecie 2617
zdjecie 2617
2015-12-21T17:57:42+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jest zielone światło do startu ostrołęckiej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Sejmik Województwa Mazowieckiego wpisał ostrołęcką Stację Segregacji Odpadów Komunalnych do Wojewódzkiego Planu Gospodarowania Odpadami na Mazowszu. Daje do naszej instalacji zielone światło na rozruch.

- Przyjęty dziś stosowną uchwałą WPGO na Mazowszu to doskonała wiadomość dla Ostrołęki. Samorządowa Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych otrzymała status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych i może rozpoczynać pracę. Decyzja zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia sejmiku województwa Mazowieckiego – powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

Na wpisanie ostrołęckiej instalacji do tzw RIPOK-u samorząd miasta czekał od kilku miesięcy, kiedy to realizowana od 2013 roku inwestycja dobiegła końca. Decyzja radnych oznacza, że już w lutym SSOK przy ulicy Turskiego rozpocznie prace związane z segregacją i utylizacją odpadów.

- Przyznanie naszej instalacji statusu RIPOK to zwieńczenie wieloletnich starań samorządu miasta związanych z budową stacji segregacji. Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych inwestycji w ciągu ostatnich lat, nie tylko ze względu na skalę zaangażowanych środków finansowych ale też z powodu ogromnego znaczenia stacji dla mieszkańców miasta i regionu. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak ważnym dla nas wszystkich przedsięwzięciu – powiedział nam Adam Galanek, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki miejskiej nadzorującej prace związane z realizacją inwestycji.

Przypomnijmy, że na budowę SSOK-u samorząd Ostrołęki otrzymał niebagatelną dotację ze środków unijnych w wysokości około 25,5 miliona złotych. Inwestycja została wsparta środkami z budżetu państwa. Instalacja powstała przy ulicy Turskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego wysypiska śmieci i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.


REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×