zdjecie 7501
zdjecie 7501
zdjecie 7501
2020-12-17T17:51:20+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kiermasz i park za mostem? Prezydent o własnej wizji Starego Miasta

REKLAMA
REKLAMA
0
6
14

- Oczami wyobraźni widzę: kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym w drewnianych budkach lokalni przedsiębiorcy będą sprzedawać swoje wyroby, park za mostem, na którym pospacerujemy po świątecznym posiłku - tak prezydent Ostrołęki widzi przyszłość Starego Miasta. Napisał o tym na Facebooku w odpowiedzi na wpis "Pani Magdy".

O tym, że w Ostrołęce są już zainstalowane świąteczne ozdoby, pisaliśmy w naszym serwisie. Warto zajrzeć na Plac Bema, gdzie zainstalowano m.in. dwa duże niedźwiedzie i bombkę, do której można wejść i zrobić sobie zdjęcie. 

ZOBACZ WIĘCEJ: Świąteczny klimat w Ostrołęce. Zajrzyjcie na deptak i na Plac Bema [ZDJĘCIA]

Prezyent Ostrołęki w sprawie ozdób świątecznych zabrał głos w mediach społecznościowych. Co ciekawe, post zadedykował "Pani Magdzie, która w komentarzach napisała, że nasze ozdoby nie są niczym nadzwyczajnym". Na wstępie przypomniał, że tegoroczne święta będą wyjątkowe z powodu towarzysza - COVID-19. Ale...

- Wśród płatków śniegu i pięknie udekorowanych drzew na ul. Głowackiego, spacerując z najbliższymi w kierunku Placu Bema, choć na chwilę zapomną o tym czającym się zewsząd zagrożeniu. Podążając dobrze znanymi ulicami przypomną sobie czasy szkoły, dawnych przyjaźni i beztrosko spędzonego czasu. Być może któraś z otwartych kawiarni, zaprosi ich na chwilę odpoczynku, małą kawę na wynos, lub coś konkretniejszego na ząb. Ostrołęka - Stare Miasto, dzielnica zapomniana na dziesięciolecia, pokaże swoje piękno i urok naszego kochanego miasta. Może symbolicznie, może bez fajerwerków, ale przypomni, o drzemiącym w niej potencjale - napisał na Facebooku prezydent Ostrołęki. - Zwieńczeniem tej podróży będzie Plac Bema, na którym czekają na nich śliczne ozdoby kultywujące tradycję świąt (bombka) oraz element tożsamości miasta (niedźwiedź). Idealne miejsce na świąteczną fotografię, na chwilę szaleństwa i pocztówkę do znajomych.

Ale nie zabrakło też konkretnych marzeń:

To tylko namiastka, ale już wiem, że chcemy więcej. Oczami wyobraźni widzę: kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym w drewnianych budkach lokalni przedsiębiorcy będą sprzedawać swoje wyroby, park za mostem, na którym pospacerujemy po świątecznym posiłku. Wigilia z tymi, którzy nie mają bliskich, ale też wspólne śpiewanie kolęd i pójście na Pasterkę. Wszystko w miejscu, które uznano za zapomniane, Stare Miasto, Stary Rynek – Ostrołęka od nowa

- skwitował prezydent. 

REKLAMA
zdjecie 7501

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×