zdjecie 9799
zdjecie 9799
2017-09-06T15:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejna odsłona policyjnej akcji na miejskim targowisku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
3
0
3

Kieszonkowcy i oszuści pod ostrzałem policjantów z Ostrołęki. Po raz trzeci na miejskim targowisku ostrołęccy stróże prawa prowadzili akcję profilaktyczną wymierzoną przeciwko przestępcom żerującym na cudzej własności.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w dalszym ciągu prowadzą działania skierowane, m.in. przeciwko kradzieżom kieszonkowym. Podczas działań mundurowi rozdają także ulotki zawierające informację na temat najczęstszych metod działania sprawców oraz wskazujące sposoby na ich unikniecie. Działania po raz trzeci zorganizowali policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji.

- Wzmożone działania profilaktyczne skierowane na przeciwdziałanie tego rodzaju przestępczości  są prowadzone w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”. W ich ramach policjanci od godzin rannych po raz kolejny byli na Targowiskach Miejskich w Ostrołęce i rozmawiali z osobami tam przebywającymi  na temat różnych zagrożeń. Oczywiście głównym tematem  prowadzonych rozmów było przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. Dzielnicowi ostrzegali również mieszkańców wskazując na najczęstsze sposoby, którymi posługują się przestępcy. Dodatkowo rozmawiano także na temat oszustw metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Policjanci służyli pomocą także w tematach, które akurat nurtowały ich rozmówców. Rozdano kilkadziesiąt ulotek, w których zawarte były informację na temat wspomnianych zagrożeń, celem ich przekazania swoim rodzinom oraz sąsiadom. Podczas akcji rozmawiano także z mieszkańcami na temat aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dalsze działania już wkrótce – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×