2017-09-04T14:27:24+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Prokuratura bada przyczyny makabrycznego wypadku pod Ostrołęką [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KM PSP Ostrołęka
REKLAMA
1
2
0

Śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku w Łęgu Przedmiejskim przejęła prokuratura. Wczoraj nad ranem w wyniku uderzenia w betonowy słup śmierć na miejscu poniosło młode małżeństwo z Warszawy. Dwie osoby, w tym najprawdopodobniej kierowca, trafiły do szpitala.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w niedzielę nad ranem w miejscowości Łęg Przedmiejski pod Ostrołęką. Osobowy opel, za kierownicą którego siedział najprawdopodobniej 22-letni mieszkaniec powiatu, z ogromnym impetem uderzył w betonowe ogrodzenie i żelbetowy słup trakcji energetycznej łamiąc go u podstawy.

- Uderzenie było tak silne, że auto zostało rozerwane na dwie części. W wyniku odniesionych obrażeń dwie osoby podróżujące z tyłu, kobieta i mężczyzna poniosły śmierć na miejscu. Strażacy obecni na miejscu wypadku w działaniach ratowniczych wykorzystali narzędzia hydrauliczne aby wykonać dostęp do rannego kierowcy, który został wydobyty i przekazany zespołowi medycznemu. Czwarty pasażer był przytomny poza pojazdem i znajdował się pod opieką pogotowia ratunkowego. Strażacy w uszkodzonym pojeździe odłączyli akumulator i zakręcili dopływ gazu LPG. Cały teren akcji był oświetlany przy pomocy masztów oświetleniowych pojazdów pożarniczych. W akcji brały udział zastępy z JRG PSP Ostrołęka, OSP Lelis, OSP Łęg Przedmiejski oraz 2 karetki pogotowia, policja i Pogotowie Energetyczne. Akcja trwała ponad trzy godziny  mówi mł. bryg. Robert Chodkowski – oficer prasowy KM PSP Ostrołęka.

Śledztwo mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności w jakich doszło do wypadku przejęła ostrołęcka prokuratura. Śledczy wyjaśniają m.in. czy kierowca nie znajdował się pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. Podejrzewanemu o kierowanie autem 22-latkowi pobrano krew do badań Ich wyniku śledczy poznają w ciągu kilku najbliższych dni.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1