eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejny apel do prezydenta Ostrołęki. Czy zakaz dla ciężarówek zostanie zniesiony?

REKLAMA
REKLAMA

We wspólnym piśmie ostrołęcka radna Ewa Żebrowska-Rosak oraz radny powiatu ostrołęckiego Artur Kozłowski zaapelowali do prezydenta Ostrołęki o zniesienie zakazu jazdy ciężarówek w godzinach popołudniowego szczytu. W ich ocenie, nie zlikwidowało to problemu korków. 

Ostrołęka od lat boryka się z korkami w godzinach szczytu komunikacyjnego. Dwa mosty zbiegające się do jednego ronda powodują zatory, w których trzeba odstać długo, by wydostać się z miasta. Władze Ostrołęki podjęły próbę walki z korkami poprzez wprowadzenie ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych w godzinach 15.00-17.00.

Ale rozwiązanie, w ocenie wielu transportowców czy samorządowców, nie pomogło w pozbyciu się problemu korków. Pojawił się więc wniosek o rezygnację z ograniczeń.

- W odczuciu naszym oraz wielu mieszkańców miasta i powiatu ostrołęckiego, ograniczenie prowadzi jedynie do pogorszenia klimatu dla prowadzenia biznesu na terenie naszych samorządów. Firmy oparte na łańcuchu dostaw, ale także małe podmioty gospodarcze prowadzące swój biznes w obszarze transportu, są skazane na straty finansowe w imię ograniczenia, które w żaden sposób nie zmniejsza zatorów drogowych pojawiających się na terenie miasta w godzinach popołudniowego szczytu - napisali we wspólnej interpelacji radna miasta Ostrołęki Ewa Żebrowska-Rosak oraz radny powiatu ostrołęckiego Artur Kozłowski.

Radni wskazali, że ograniczenie w ruchu ciężarówek w mieście spowodowało wzmożony ruch tych pojazdów po drogach powiatowych oraz, że rozwiązanie skrytykowali lokalni przewoźnicy (m.in. Zrzeszenie Przewoźników Drogowych) oraz rada powiatu ostrołęckiego.

- W obszarze podjętych przez Pana działań w przedmiotowej sprawie zabrakł również innego bardzo istotnego aspektu mającego wpływ na funkcjonowanie samorządu każdego szczebla: współpracy - wskazali radni.

Wcześniej o zniesienie zakazu apelowali transportowcy ze Zrzeszenia Przewoźników Drogowych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×