eOstroleka.pl
Polska,

Konferencja Smoleńska: Dzień drugi [TRANSMISJA ONLINE]

REKLAMA
zdjecie 2236
zdjecie 2236
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 2236
Przez najbliższe dwa dni wybitni specjaliści od lotnictwa oraz fizycy będą rozmawiali o katastrofie w Smoleńsku.

W poniedziałek odbędzie się zamknięte spotkanie ekspertów, natomiast we wtorek naukowcy zabiorą głos na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego podczas konferencji otwartej dla publiczności.

Tematem poniedziałkowej konferencji jest mechanizm zniszczenia samolotu Tu-154M w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 2010 r. Transmisja na żywo jest dostępna tutaj: http://www.konferencjasmolenska.pl/ oraz na SmolenskCrash.com w godz. 9-19.

Wtorkowa konferencja naukowa „Polscy i zagraniczni naukowcy o przyczynach katastrofy smoleńskiej (najnowsze wyniki badań)” rozpocznie się o godz. 12 na UKSW w budynku nr 23 w sali 108. Jej organizatorami są koła doktorantów UKSW oraz zespół parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. W konferencji wezmą udział rodziny ofiar, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W obu konferencjach będą uczestniczyli m.in. specjalista w dziedzinie skutków wybuchów i działania materiałów wybuchowych dr inż. Grzegorz Szuladziński oraz prof. Wiesław Binienda, laureat wielu nagród, w tym przyznawanych przez NASA, w 2008 r. uznany przez American Polish Engineering Association za jednego z najbardziej zasłużonych naukowców amerykańskich polskiego pochodzenia. Pojawią się także dr Wacław Berczyński, konstruktor działu wojskowo-kosmicznego Boeinga, oraz prof. Kazimierz Nowaczyk, fizyk z Uniwersytetu Maryland.


[źródło: Niezależna.pl]
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18  19  20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×