2011-12-02T15:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kotowski do Kleczkowskiego: „Moja Ostrołęka a rzetelność dziennikarska - dwie sprzeczności”

REKLAMA
Pierwszy z prawej - Maciej Kleczkowski (fot. eOstroleka.pl) Pierwszy z prawej - Maciej Kleczkowski (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
Ostrołęka: Prezydent Janusz Kotowski odpowiedział szefowi klubu radnych PO Maciejowi Kleczkowskiemu na jego ostatnią interpelację. Kleczkowski napisał w niej, że uważa, iż „środki przeznaczone na remont plebanii przy ostrołęckiej farze należy przesunąć na organizację miejskiego sylwestra.”

Kotowski odpowiada radnemu krótko. Przesunięcie jest niemożliwe z prostej przyczyny - takich środków w budżecie miasta zwyczajnie nie ma.

„Wprawdzie Pana kolega partyjny z Platformy Obywatelskiej Mariusz Popielarz wnioskował o dodatkowe środki w budżecie na remont zabytkowej plebanii, dotychczas jednak takie wolne środki w budżecie się nie pojawiły. Muszę zatem stwierdzić, iż w swoim rozumowaniu popełnia Pan zupełnie prosty błąd logiczny, wnioskując o przesunięcie środków, które nie istnieją” - pisze prezydent.

Kotowski nawiązuje również w swojej odpowiedzi do jednego z miejsc pracy Kleczkowskiego. Radny Platformy Obywatelskiej, oprócz tego że jest wicedyrektorem WORD, otrzymuje także wynagrodzenie jako redaktor portalu Moja Ostrołęka.

„Równie dobrze mógłby Pan wnioskować o przesunięcie środków na miejskiego sylwestra np. z organizacji konferencji naukowej pn. „Moja-Ostrołęka a rzetelność dziennikarska - dwie sprzeczności”. Niestety, moja odpowiedź byłaby podobna: takich pieniędzy do przesunięcia w budżecie nie ma” - kończy swoją odpowiedź prezydent Ostrołęki.

Przypomnijmy. W czerwcu tego roku radny PO Mariusz Popielarz, podczas posiedzenia komisji budżetu i finansów, złożył wniosek, aby prezydent w miarę możliwości wygospodarował 40 tys. zł lub więcej na renowację plebanii przy parafii Nawiedzenia NMP (fara). Wniosek Popielarza został jednomyślnie zaakceptowany przez pozostałych członków komisji i trafił do prezydenta.

Janusz Kotowski, odpowiadając na wniosek komisji napisał, że (...) w miarę pojawienia się wolnych środków finansowych na koniec roku, zostanie rozpatrzona możliwość przyznania ich na przedmiotową renowację. Ponadto informuję, że ze względu na wagę sprawy renowacja kościoła zostanie potraktowana priorytetowo.

Z kolei pod koniec listopada do prezydenta Ostrołęki wpłynęła interpelacja innego radnego PO - Macieja Kleczkowskiego, który zaproponował, żeby 40 tys. zamiast na remont plebanii przeznaczyć na zorganizowanie miejskiego sylwestra.

Tutaj przeczytasz całą odpowiedź prezydenta.
REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×