zdjecie 8584
zdjecie 8584
2021-07-16T10:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Kradzież, kolizja, ucieczka: Co łączy zdarzenia w Ostrołęce i Tobolicach? Oto nasze ustalenia

REKLAMA
REKLAMA
0
0
7

Co łączy dwa zdarzenia drogowe, do których doszło około tydzień temu w Tobolicach i Ostrołęce? Kradzież samochodu, kolizja, ucieczka z miejsca zdarzenia i... osoba podejrzanego. Jak ustaliliśmy, w obu sprawach (a zdarzenia dzieliło kilkadziesiąt godzin) przewija się postać tego samego podejrzanego. 35-latek po pierwszym "wyczynie" wyszedł na wolność i niedługo później znów było o nim głośno.

Tobolice. Rajd kradzionym autem

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Tobolicach. Opisywaliśmy je w naszym serwisie.

W Tobolicach policjanci zauważyli auto, które jechało na samej feldze, prawie całą szerokością jezdni. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. - Po kilkuset metrach kierowca uciekającego renault stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, po czym postanowił uciekać pieszo. Szybko jednak został zatrzymany, był agresywny, czym zmusił policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego. Wyraźnie czuć było od niego alkohol - relacjonował podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Jak informował rzecznik prasowy ostrołęckiej policji, 35-letni mieszkaniec Ostrołęki próbował wprowadzić w błąd policjantów co do swojej tożsamości, podając dane swojego kolegi. Sprawdzenie jego prawdziwych danych w policyjnej bazie danych wykazało, że nie powinien on w ogóle poruszać się po drodze w roli kierowcy, ponieważ nie posiada prawa jazdy.

Śledztwo w sprawie tego zdarzenia nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

- Podejrzanemu przedstawiono zarzuty popełnienia trzech przestępstw, mianowicie przestępstwa kradzieży, znieważenia funkcjonariusza policji połączonego z groźbami karalnymi oraz ucieczkę przed policjantami. Według poczynionych dotychczas ustaleń, mężczyzna ukradł sprowadzony z zagranicy pojazd, a następnie, kierując nim, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i jednocześnie uszkodził inny kontrolowany przez funkcjonariuszy pojazd. Po krótkim pościgu został ujęty. W trakcie czynności związanych z zatrzymaniem miał kierować wyzwiska i groźby wobec funkcjonariuszy policji. Po zatrzymaniu od mężczyzny pobrano krew do badania zawartości alkoholu oraz innych środków odurzających - poinformowała nas Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Ostrołęka, ul. Słoneczna. Wystarczyła chwila nieuwagi

Mężczyzna usłyszał zarzuty, wyszedł na wolność i po kilkudziesięciu godzinach... znów było o nim głośno. Tym razem ten sam 35-latek został zatrzymany do sprawy zdarzenia, które miało miejsce na ulicy Słonecznej. Tam skradzione auto uderzyło w płot prywatnej posesji.

Na chwilę obecną zgromadzony w sprawie materiał dowodowy umożliwił przedstawienie temu samemu podejrzanemu wyłącznie zarzutów kradzieży z włamaniem. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynikało, że mężczyzna, wykorzystując chwilę nieuwagi właścicielki samochodu, z którą przebywał na spotkaniu towarzyskim, ukradł należący do niej samochód. Auto po kilku godzinach uczestniczyło w stłuczce samochodowej z innym pojazdem, a finalnie zostało rozbite na ogrodzeniu jednej z posesji. Kierująca nim osoba zbiegła z miejsca zdarzenia, pozostawiając lekko ranną pasażerkę

- dowiedzieliśmy się w ostrołęckiej prokuraturze.

35-latek z zarzutami

W obu powyższych przypadkach scenariusz był podobny: kradzież samochodu, kolizja, ucieczka z miejsca zdarzenia. Jak się jednak dowiedzieliśmy, wobec głównego "bohatera" tych akcji, nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych. 35-latek wrócił na wolność i nie musi nawet meldować się na komendzie w ramach dozoru.

REKLAMA
zdjecie 8584

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×