eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Krótka radość złodzieja z kradzionego telefonu. Wpadł kilkadziesiąt minut po kradzieży

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

41-letni złodziej, który podczas zakupów ukradł telefon pracownikowi sklepu nie cieszył się swoim łupem zbyt długo. Został zatrzymany kilkadziesiąt minut po dokonanej kradzieży.

W czwartek, 18 sierpnia w jednym ze sklepów na terenie Ostrołęki doszło do kradzieży. Zuchwały złodziej wykorzystując nieuwagę pracownika jednego ze sklepów ukradł telefon. Myśląc, że nie zostanie rozpoznany, wsiadł do swojego auta i odjechał.

W sprawę włączyli się ostrołęccy kryminalni, którzy szybko ustalili, że podejrzewany o kradzież mężczyzna porusza się samochodem po terenie Ostrołęki. Akcja jego zatrzymania miała miejsce w rejonie ul. Kołobrzeskiej. Mężczyzna w trakcie zatrzymania zaczął być agresywny, nie chciał także opuścić pojazdu. Wobec powyższego kryminalni zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostatecznie 41 - latek został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego ostrołęckiej komendy policji.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×