2011-10-19T13:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Ksiądz Stanisław Małkowski: „Karmisz się Nergalem, Nergalem się staniesz”

REKLAMA
Ksiądz Stanisław Małkowski (fot. eOstroleka.pl)

Ksiądz Stanisław Małkowski komentuje na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy zatrudnienie Adama Nergala Darskiego w Telewizji Polskiej.

Zdaniem ks. Małkowskiego, sprawa Nergala w TVP jest w jego perspektywie tylko przyczynkiem do szerszego spojrzenia na walkę z naszą tożsamością narodową, która odbywa się w dużym stopniu poprzez media. Legendarny kapelan „Solidarności”, w rozmowie z Agnieszką Piwar, przewodniczącą Oddziału Warszawskiego KSD, mówi, że promocja satanisty to tylko jedna z wielu afer tego typu.

- Do głosu w mediach publicznych dopuszcza się coraz więcej osób, które popierają zło w różnych dziedzinach, a usuwa się coraz więcej osób, które popierają dobro, opowiadają się po stronie Polski, kultury chrześcijańskiej, prawdy, wiary - uważa ks. Małkowski.
 
Kapelan „Solidarności” jest zdania, że TVP w osobie Nergala wynagradza człowieka, który bluźni, znieważa Pismo Święte, Boga, ludzi, którzy w Boga wierzą.

- I nie da się oddzielić Nergala - satanisty od Nergala - komentatora muzycznego, bez względu na jakość jego komentarzy. Sam fakt wynagrodzenia go programem jest wyrazem poparcia dla jego postawy - tłumaczy.
 
Duchowny jest przekonany, że Nergal promuje zło przez samą swoją osobę. Człowiek może mieć bowiem różne twarze, ale osobowość jedną.

- Kierownictwo telewizji publicznej ma za zadanie, najwyraźniej, kształtować ludzi na swoją modłę. Tu nie chodzi o to, by ludzi informować, to raczej dezinformacja albo informacja bardzo selektywna. Wyolbrzymianie spraw trzeciorzędnych, pomijanie najważniejszych albo pokazywanie ich w krzywym lustrze - mówi ks. Małkowski.
 
Zdaniem kapłana, służy to przekształcaniu relacji międzyludzkich w myśl założeń ideologicznych, kształtowaniu nowego człowieka, innego niż ten, który od wieków był kształtowany przez kręgi rodzinne, narodowe, kościelne.

- Chodzi najwyraźniej o to, żeby człowieka wyrwać ze wspólnot, w których był na mocy polskiej kultury, tradycji i włączyć w nowe układy, które nie mają charakteru wspólnoty. To raczej wspólnictwo, tworzenie człowieka pozbawionego zdolności do myślenia, wolności ku dobru - mówi ks. Stanisław Małkowski.
 
Legendarny kapelan ubolewa na koniec, że dziś można dowolnie bluźnić przeciw chrześcijaństwu i polskości, ale media wystrzegają się bardzo jakichkolwiek bluźnierstw np. przeciw islamowi czy innym religiom.

- Polska tożsamość ma wymiar duchowy, religijny, katolicki. Jest to więc forma walki także z Polską. Do tego potrzebni są tacy ludzie jak Kuba Wojewódzki, Jerzy Owsiak, Adam Darski, którzy odpowiednio nagłośnieni, wypromowani, także przez katolików tzw. liberalnych, odpowiednio na młodzież oddziałują i ich kształtują. Człowiek taki się staje, jakie jest to, czym się karmi. Karmisz się Nergalem, Nergalem się staniesz - podkreśla.
 
Według ks. Małkowskiego, prezes TVP Juliusz Braun, który w latach 80. współpracował z mediami katolickimi, albo przestał być katolikiem, albo dziś pokazał, że katolicyzm był dla niego wówczas tylko wygodną maską.


[źródło: ksd.media.pl / Fronda.pl]

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń