2011-10-19T13:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Ksiądz Stanisław Małkowski: „Karmisz się Nergalem, Nergalem się staniesz”

REKLAMA
Ksiądz Stanisław Małkowski (fot. eOstroleka.pl) Ksiądz Stanisław Małkowski (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Ksiądz Stanisław Małkowski komentuje na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy zatrudnienie Adama Nergala Darskiego w Telewizji Polskiej.

Zdaniem ks. Małkowskiego, sprawa Nergala w TVP jest w jego perspektywie tylko przyczynkiem do szerszego spojrzenia na walkę z naszą tożsamością narodową, która odbywa się w dużym stopniu poprzez media. Legendarny kapelan „Solidarności”, w rozmowie z Agnieszką Piwar, przewodniczącą Oddziału Warszawskiego KSD, mówi, że promocja satanisty to tylko jedna z wielu afer tego typu.

- Do głosu w mediach publicznych dopuszcza się coraz więcej osób, które popierają zło w różnych dziedzinach, a usuwa się coraz więcej osób, które popierają dobro, opowiadają się po stronie Polski, kultury chrześcijańskiej, prawdy, wiary - uważa ks. Małkowski.
 
Kapelan „Solidarności” jest zdania, że TVP w osobie Nergala wynagradza człowieka, który bluźni, znieważa Pismo Święte, Boga, ludzi, którzy w Boga wierzą.

- I nie da się oddzielić Nergala - satanisty od Nergala - komentatora muzycznego, bez względu na jakość jego komentarzy. Sam fakt wynagrodzenia go programem jest wyrazem poparcia dla jego postawy - tłumaczy.
 
Duchowny jest przekonany, że Nergal promuje zło przez samą swoją osobę. Człowiek może mieć bowiem różne twarze, ale osobowość jedną.

- Kierownictwo telewizji publicznej ma za zadanie, najwyraźniej, kształtować ludzi na swoją modłę. Tu nie chodzi o to, by ludzi informować, to raczej dezinformacja albo informacja bardzo selektywna. Wyolbrzymianie spraw trzeciorzędnych, pomijanie najważniejszych albo pokazywanie ich w krzywym lustrze - mówi ks. Małkowski.
 
Zdaniem kapłana, służy to przekształcaniu relacji międzyludzkich w myśl założeń ideologicznych, kształtowaniu nowego człowieka, innego niż ten, który od wieków był kształtowany przez kręgi rodzinne, narodowe, kościelne.

- Chodzi najwyraźniej o to, żeby człowieka wyrwać ze wspólnot, w których był na mocy polskiej kultury, tradycji i włączyć w nowe układy, które nie mają charakteru wspólnoty. To raczej wspólnictwo, tworzenie człowieka pozbawionego zdolności do myślenia, wolności ku dobru - mówi ks. Stanisław Małkowski.
 
Legendarny kapelan ubolewa na koniec, że dziś można dowolnie bluźnić przeciw chrześcijaństwu i polskości, ale media wystrzegają się bardzo jakichkolwiek bluźnierstw np. przeciw islamowi czy innym religiom.

- Polska tożsamość ma wymiar duchowy, religijny, katolicki. Jest to więc forma walki także z Polską. Do tego potrzebni są tacy ludzie jak Kuba Wojewódzki, Jerzy Owsiak, Adam Darski, którzy odpowiednio nagłośnieni, wypromowani, także przez katolików tzw. liberalnych, odpowiednio na młodzież oddziałują i ich kształtują. Człowiek taki się staje, jakie jest to, czym się karmi. Karmisz się Nergalem, Nergalem się staniesz - podkreśla.
 
Według ks. Małkowskiego, prezes TVP Juliusz Braun, który w latach 80. współpracował z mediami katolickimi, albo przestał być katolikiem, albo dziś pokazał, że katolicyzm był dla niego wówczas tylko wygodną maską.


[źródło: ksd.media.pl / Fronda.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×