eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kto wybuduje nową elektrownię w Ostrołęce?

REKLAMA
zdjecie 8299
zdjecie 8299
Tak wyglądać może nowa elektrownia w OstrołęceTak wyglądać może nowa elektrownia w Ostrołęce
REKLAMA
Za półtora roku ruszyć może budowa nowej elektrowni w Ostrołęce. O lukratywny kontrakt na realizację tej inwestycji powalczą wspólnie Rafako i Polimex Energetyka. Obie spółki podpisały w tym celu list intencyjny.

Spółka Polimex Energetyka i Rafako podpisały list intencyjny stanowiący początek szerszej współpracy przy starcie w przetargu na budowę nowego bloku elektrowni „C” w Ostrołęce. Według sygnatariuszy listu, obie spółki będą uzupełniać się swoimi doświadczeniami przez co możliwe będzie skonstruowanie kompleksowej oferty dotyczącej realizacji nawet tak skomplikowanej inwestycji jak budowa nowoczesnego bloku ostrołęckiej elektrowni.

W przetargu na budowę nowej elektrowni liderem konsorcjum będzie spółka Polimex. W przypadku podpisania kontraktu na realizację zadania, to właśnie Polimex będzie odpowiedzialny za prace budowlano-montażowe, zaś Rafako zajmie się wykonaniem części technologicznej.

Na początku lipca w Ostrołęce gościł minister do spraw energii Krzysztof Tchórzewski. Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział, że w ciągu półtora roku ruszą prace związane z budową nowego bloku elektrowni o mocy 1000 kV.  Spółka celowa „Ostrołęka C” zgłosiła ostatnio gotowość przetargową w swoim zasięgu działania, które umożliwia rozpoczęcie inwestycji. Zebrano pozwolenia budowlane oraz pozostałe potrzebne dokumenty. Niebawem rozpocząć się mają procedury przetargowe na realizację tej niezwykle ważnej dla naszego regionu inwestycji.

Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10  11 dk12 dk13  14
 15  16 dk17  18  19  20  21
 22  23 dk24  25  26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
×