zdjecie 7109
2016-04-20T20:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Arkadiusz Czartoryski: "Budowa elektrowni w Ostrołęce będzie kontynuowana"

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dzisiaj w Gdańsku odbyła się wizyta ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, który jest również posłem z naszego okręgu. Wizyta ministra związana była z planami inwestycyjnymi koncernu Energa SA.  

Od kilku lat o wznowienie budowy nowej elektrowni w Ostrołęce zabiega poseł Czartoryski i senator Robert Mamątow. Poseł Arkadiusz Czartoryski poinformował nas, że minister Tchórzewski zapowiedział dzisiaj w Gdańsku powrót do budowy nowej elektrowni.

- Budowa elektrowni w Ostrołęce będzie kontynuowana, ponieważ stara zakończy okres sprawności w ciągu 10 lat. Inwestycja będzie miała także charakter rozwojowy, bo uważam, że Energa powinna nie tylko sprzedawać energię, ale także ją produkować - powiedział po spotkaniu z zarządem Energa SA minister Tchórzewski.

- Od samego początku zmiany rządu w Polsce uważałem, że to najważniejszy projekt dla mnie jako parlamentarzysty. - powiedział naszemu portalowi poseł Czartoryski. Szereg konferencji w Ostrołęce i Warszawie, uchwały klubu PiS, wpisanie w program wyborczy PiS ostrołęckiej elektrowni, dzisiaj nabiera realiów.

Według słów ministra Tchórzewskiego, wypowiedzianych dzisiaj w Gdańsku, elektrownia nie będzie budowana wyłącznie ze środków spółki, ale będzie także inne finansowanie. - Ekonomia wskazuje, że w Ostrołęce powinien powstać blok o mocy 1000 MW" – stwierdził minister.

Tchórzewski dodał,  że dodatkowym plusem w kontekście rozbudowy elektrowni w Ostrołęce będzie fakt, że Energa stanie się jednym ze wspólników Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i będzie współwłaścicielem właścicielem kopalni węgla kamiennego z PGG.

Członkowie zarządu Energi poinformowali, że spółka jest zainteresowana budową bloku C w Elektrowni Ostrołęka i prowadzi analizy w tej sprawie. Wskazali, że spółka rozważa różne warianty mocy bloku C, w tym 1000 MW i 2 razy po 500 MW. Energa bierze też pod uwagę zarówno samodzielną realizację inwestycji, jak i udział partnera z zaangażowaniem do 50%.'

Dla Ostrołęki oznacza to 2 tysiące miejsc pracy, podatki i zarobki dla lokalnych firm. - Teraz czas na modernizację kolei - dodaje poseł Czartoryski.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28