eOstroleka.pl
Region,

Łomża tworzy nowe miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
fot. lomza.plfot. lomza.pl
REKLAMA

Środki na likwidację barier architektonicznych w Zespole Szkół Specjalnych i aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy społecznej, trafią do Łomży w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III". Wniosek o dofinansowanie podpisał w siedzibie Oddziału Podlaskiego PEFRON w Białymstoku prezydent Mariusz Chrzanowski.

W ramach wsparcia osób niepełnosprawnych Miasto Łomża otrzymało środki na realizację dwóch projektów. Prawie 94 tys. zł trafi na projekt "Przyjazna szkoła”, który będzie realizowany w Zespole Szkół Specjalnych. Za otrzymane środki zostaną zakupione i zamontowane dwie platformy schodowe oraz podjazd. Projekt obejmuje też wykonanie posadzek antypoślizgowych w ciągach komunikacyjnych na parterze. Wyremontowane będą ponadto dwa pomieszczenia higieniczno-sanitarne wraz z natryskami, przy szatniach. Z kolei za kwotę 184 tys. zł w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej z projektu "Praca twoją szansą" będzie prowadzona aktywizacja osób niepełnosprawnych. Do tego doliczyć trzeba prawie 1,5 tys. zł na obsługę programu.

- Są to kolejne pieniądze, jakie otrzyma nasze miasto na wsparcie osób niepełnosprawnych – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który od początku sprawowania swojej funkcji podejmuje wiele działań związanych z niepełnosprawnością. Pomaga mu w tym powołana przez niego w 2015 r. Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością. Do tych już realizowanych należy zaliczyć m.in. likwidację barier architektonicznych czy tworzenie dogodnych warunków firmom zatrudniających osoby niepełnosprawne (np. Zakład Aktywności Zawodowej Argenta).

Na tym nie koniec bo Mariusz Chrzanowski zamierza ubiegać się o środki na dostosowanie stanowisk pracy w Ratuszu do wymagań osób niepełnosprawnych. Podczas ostatniej sesji radni podjęli także uchwałę o zabezpieczeniu 50 tys. zł na  zatrudnienie wspomagane realizowane przy pomocy trenera pracy. - Jest to jedna z form aktywizacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bardzo się cieszę, że udało mi się namówić na ten pomysł prezydenta. Taka osoba będzie wspierała osoby niepełnosprawne, pomagając im w odnalezieniu się na rynku pracy – mówi poseł Bernadeta Krynicka.

Źródło: www.lomza.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×