eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Łyse: O inwestycjach drogowych podczas sesji Rady Gminy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5616
fot. UG w Łysychfot. UG w Łysych
REKLAMA
zdjecie 5616

Po raz XXIV w obecnej kadencji obradował samorząd gminy Łyse. Tematy podczas obrad zdominowały inwestycje drogowe i współpraca z powiatem ostrołęckim.

30 czerwca podczas obrad XXIV sesji Rady Gminy Łyse Stanisław Kubeł - Starosta Ostrołęcki przedstawił stan aktualnie realizowanych projektów oraz plany inwestycyjne na kolejny rok, a także sposób rozliczenia wzajemnie przekazywanych dotacji.

Przypomnijmy, że w partnerskiej współpracy z powiatem ostrołęckim gmina Łyse realizuje rozbudowę drogi powiatowej Kadzidło - Łyse - Łączki (etap I), rozbudowie ulicy Stanisława Krupki i Leśnej w miejscowości Łyse, a także drogi Łyse-Lipniki (ul. Topolowej). Gmina Łyse zamierza również partycypować w kosztach realizacji II etapu przebudowy drogi powiatowej Kadzidło-Łyse-Łączki na odcinku Lipniki-Łyse. W ramach realizacji powyższych projektów drogowych powstanie ścieżka rowerowa oraz chodniki przy drodze powiatowej. Gruntownie przebudowana zostanie również ulica Krupki i Leśna w miejscowości Łyse. Kwoty wzajemnie udzielanych pomocy finansowych na planowane do realizacji inwestycje drogowe poznamy po rozstrzygnięciu wszystkich postępowań przetargowych. Współpraca powiatu z gminą na zasadzie partnerstwa stron umożliwi uzyskanie korzystnego dofinansowania realizacji powyższych inwestycji ze środków zewnętrznych.

Kolejne punkty obrad dotyczyły gospodarki odpadami na terenie Gminy Łyse. Rada Gminy Łyse przyjęła nowy wzór deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości. Uchwalony został również regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łyse. Od III kwartału 2016 roku obowiązywać będą nowe terminy uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy Gminy opłatę za III kwartał zobowiązani będą uiścić do 15 września, za IV kwartał do 15 listopada, za I kwartał do 15 marca, a za II kwartał do 15 maja. 

Ponadto Rada Gminy zmieniła status ulic Piwnej i Łąkowej z drogi stanowiącej mienie komunalne na drogę zaliczoną do kategorii dróg gminnych. Zmiana ta umożliwi planowaną rozbudowę powyższych dróg.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×