eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mamy kolejnego dawcę szpiku z Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 6230
zdjecie 6230
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Kolejny mieszkaniec Ostrołęki został dawcą szpiku dla osoby chorej na białaczkę. Tym razem swojego genetycznego bliźniaka, a tym samym szansę na życie znalazł 64-letni Szwajcar.

Do grona dawców komórek macierzystych dołączył kolejny już mieszkaniec Ostrołęki, który podobnie jak ostatnie dwie osoby zarejestrował się podczas jednej z akcji organizowanych przez fundację DKMS i Joannę Trościanko.

- Tym razem dawcą komórek macierzystych dla chorego na białaczkę Szwajcara jest mężczyzna, który zarejestrował się podczas pierwszego organizowanego w 2012 roku przez fundację DKMS i Stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne Dnia Dawcy. Jest to kolejna już w ostatnich dniach znakomita informacja dla wszystkich, którzy wraz z fundacją DMKS organizują takie akcje. Przy okazji przypomnę, że kolejna możliwość zapisania się do bazy potencjalnych dawców szpiku już w najbliższą sobotę, podczas akcji „Kropla Krwi – Ocean Życia” - powiedziała nam Joaanna Trościanko, lokalny koordynator i organizator ostrołęckich akcji zbiorki potencjalnych dawców szpiku.

Przypomnijmy, że jest to już trzecie osoba z Ostrołęki, która dzięki zarejestrowaniu się w bezpłatnej bazie potencjalnych dawców prowadzonej przez fundację DKMS, mogła poprzez przeszczep komórek macierzystych uratować życie choremu na białaczkę. Wszyscy dawcy zarejestrowali się podczas akcji organizowanych przez Joannę Trościanko i fundację DKMS.


Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×