2012-08-08T18:28:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Mastalerek o „Inferno of Choices”: „Taką publikację mogłaby wydać fundacja Eriki Steinbach”

REKLAMA
Marcin Mastalerek (fot. youtube) Marcin Mastalerek (fot. youtube)
REKLAMA

Nie milkną komentarze na temat publikacji „Inferno of Choices” (Piekło wyborów). Jak pisała „Rzeczpospolita”, głównym tematem książki jest antysemityzm Polaków, zaś bohaterami - szmalcownicy i Polacy grabiący majątki Żydów.

Książkę promuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które zaleciło, by pojawiła się ona w wersji elektronicznej na stronach internetowych polskich placówek. Przeciwko takiej polityce historycznej resortu zaprotestował dziś Marcin Mastalerek, poseł PiS, który zorganizował konferencję prasową pod siedzibą ministerstwa.

Poseł PiS poinformował, że wystosował list do Radosława Sikorskiego, w którym domaga się „natychmiastowego zaprzestania promowania przez polskie placówki dyplomatyczne tej publikacji”.

- Taką publikację mogłaby wydać fundacja pani Eriki Steinbach, ale na pewno nie powinno takiej publikacji promować polskie MSZ - mówił Mastalerek. Poseł PiS wskazywał, że bulwersująca jest nie tylko treść książki, ale także miejsce jej wydania - wydawnictwo należące do byłego majora Komunistycznej Służby Bezpieczeństwa Mariana Kotarskiego vel Pękalskiego.

„Nawet gdyby to była wartościowa pozycja, a jest wprost przeciwnie, to już ten fakt powinien być wystarczającym powodem do wycofania tej publikacji. Marian Kotarski vel Pękalski miał ogromne zasługi w zwalczaniu wolnościowych aspiracji narodu polskiego i opozycji antykomunistycznej. Swoją haniebną przeszłość ukrywał przez wiele lat dlatego dziwi fakt, że MSZ korzysta z usług osoby o takiej przeszłości” - czytamy w liście Mastalerka do szefa MSZ.

Mastalerek powiedział, że skierował także drugi list - do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 7 maja bieżącego roku na konferencji prasowej poświęconej realizacji filmu o Lechu Wałęsie Adamowicz chwalił Amber Gold mówiąc: „Czujecie ten moment, czujecie innowacyjność. Wałęsa też był innowacyjny dla swoich czasów, bardzo Wam dziękuję”.

- Na czym polega innowacyjność firmy Amber Gold? Chyba inaczej rozumiemy słowo „innowacyjność - mówił Mastalerek. - Co teraz pan powie ludziom, którzy bezskutecznie próbują odzyskać swoje oszczędności? Być może wielu z nich zawierzyło firmie Amber Gold, dlatego, że pan zachwalał jej innowacyjność - dodał, podkreślając, że Adamowicz powinien się wytłumaczyć ze swoich słów.
[źródło: mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×