eOstroleka.pl
Polska,

Matka Przemysława Gosiewskiego wygrała z Tuskiem w sądzie

REKLAMA
zdjecie 3461
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 3461
Warszawa: Jadwiga Gosiewska, matka tragicznie zmarłego w Smoleńsku Przemysława Gosiewskiego, wygrała w sądzie z premierem Donaldem Tuskiem.

Wojewódzki Sąd Administracyjny rozstrzygnął wniesioną przez nią skargę na „bezczynność” premiera i uznał ją za zasadną.

Matka posła PiS chciała dowiedzieć się od premiera, na jakiej podstawie wybrał taki, a nie inny fundament prawny wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. Domagała się też, aby Donald Tusk udzielił jej informacji, kto zdecydował o sposobie badania katastrofy i w jakim trybie.

Kiedy kancelaria premiera odpowiedziała w sposób niewystarczający, reprezentujący Jadwigę Gosiewską mecenas Rafał Rogalski postanowił wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność premiera.

Decyzja sądu oznacza, że premier Tusk będzie zmuszony do udzielenia informacji o okolicznościach wyboru podstawy prawnej badania katastrofy smoleńskiej. Pełnomocnik Jadwigi Gosiewskiej nie wyklucza, że jeśli premier nie udzieli wnioskowanej informacji publicznej w terminie wyznaczonym przez sąd (14 dni), to wniesie kolejną skargę na niewykonanie przez niego wyroku sądu oraz zażąda wymierzenia grzywny.


[źródło: Niezależna.pl / Fronda.pl]
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×