eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Miał być szybki, łatwy i duży zysk. Niestety, 30-latek z Ostrołęki trafił na oszustów i stracił 80 000 zł

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wizja sporego zysku na inwestowaniu w kryptowaluty skusiła 30-latka z Ostrołęki. Efekt tego był także, że mężczyzna stracił prawie 80- tysięcy złotych

Wszystko zaczęło się od utworzenia konta brokerskiego i wpłacenia na nie 250 euro, które miały posłużyć jako środki do inwestowania w kryptowaluty. Krótko po tym z 30-latkiem z Ostrołęki, właścicielem konta, skontaktowała się osoba podająca się za jego brokera, informując, że będzie mu pomagać w obrocie walutami. Wówczas nie przepuszczał, że właśnie wpadł w sidła oszustów i to dopiero początek jego problemów.

Kobieta zdobyła jego zaufanie i krok po kroku instruowała co ma robić. Poleciła, żeby zainstalował na swoim komputerze program AnyDesk, na co ostrołęczanin wyraził zgodę. Jest to program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu. Fałszywa konsultantka zapewniała, że w każdej chwili 30 – latek może się z tego wycofać. Jednak, gdy ostrołęczanin chciał to zrobić „konsulat” utwierdzał go w przekonaniu, że nie warto, ponieważ wtedy zapłaci podatek. Więc mieszkaniec naszego miasta w dalszym ciągu obracał różnymi walutami, lecz 23 stycznia bieżącego roku postanowił się wycofać.

O tym, że został oszukany ostrołęczanin zorientował się dopiero na początku lutego, kiedy otrzymał z banku miesięczny wydruk z jego konta. Okazało się, że dzięki temu, że dał fałszywemu konsultantowi dostęp do swojego konta stracił zgromadzone na nim wszystkie oszczędności wynoszące prawie 80 tysięcy złotych.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×