eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Twierdził, że został porwany i jest więziony w garażu. Prawda na miejscu okazała się zupełnie inna

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Zgłoszenie dotyczące porwania kilku osób otrzymała dziś w nocy ostrołęcka policja. 49-letni mieszkaniec powiatu, jego córka i dwie kobiety mieli być przetrzymywani wbrew ich woli. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej, niż opisywał to zgłaszający.

Do zdarzenia doszło o północy. Oficer dyżurny otrzymał dramatyczne zgłoszenie od 49-letniego mężczyzny, z którego wynikało, że został on porwany i jest więziony w garażu.

Zgłaszający dodał także, że w mieszkaniu przetrzymywane są trzy kobiety, w tym jego córka. Mężczyzna nie był w stanie podać dokładnego adresu pod którym się znajduje. Natychmiast do akcji zaangażowano policjantów niemal ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. Ich sprawne działania pozwoliły na szybkie ustalenie adresu pod którym zgłaszający przebywa. Po dotarciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że mężczyzna, ani jego bliscy nie potrzebują pomocy, a on sam znajduje się pod wpływem alkoholu. Bezmyślny 49-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przypominamy!

Prawo do zgłoszenia interwencji ma każda osoba. Kiedy jednak okazuje się, że zgłaszający bezpodstawnie wezwał patrol policji, musi liczyć się z konsekwencjami.

Art. 66 § 1 kodeksu wykroczeń mówi - Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

Policjanci apelują: zanim wykręcisz numer alarmowy zastanów się przez chwilę, czy rzeczywiście Twoje zgłoszenie wymaga interwencji policji. Właśnie w tym czasie ktoś może pilnie potrzebować pomocy, a Ty blokujesz możliwość szybkiej reakcji policji.

 

 

REKLAMA
Więcej o: policja, porwanie

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×