eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mieszkańcy gminy Czerwin nadal protestują przeciwko budowie elektrowni wiatrowych

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
Mieszkańcy gminy Czerwin potestujący przeciwko elektrowniom wiatrowym Mieszkańcy gminy Czerwin potestujący przeciwko elektrowniom wiatrowym
REKLAMA
Powiat ostrołęcki: Już ponad miesiąc trwa akcja protestacyjna w gminie Czerwin. Grupa mieszkańców stworzyła komitet, którego celem jest uniemożliwienie budowy elektrowni wiatrowych w ich okolicy. Jak twierdzą, wiele osób okazało im pomoc, teraz czekają tylko na decyzję władz.

W czwartek, 23 sierpnia, członkowie komitetu po raz drugi złożyli w Urzędzie Gminy pismo, w którym proszą o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy mieszkańcy zostali poinformowani o planowaniu budowy elektrowni wiatrowych na terenie gminy oraz o szkodliwym ich oddziaływaniu na otoczenie?
2. Czy Urząd Gminy uzyskał pisemną zgodę od mieszkańców na realizację swojego zamierzenia?
3. Jakie jest obecnie stanowisko Rady do pomysłu budowy turbin wiatrowych, wiedząc o ich szkodliwym oddziaływaniu na człowieka i środowisko naturalne, o zbyt małych odległościach od zabudowań?


Wójt gminy, Ryszard Gocłowski, na pismo nie odpowiedział, do komitetu dotarła jednak odpowiedź grupy radnych:

Na pismo odpowiedziało trzech Radnych, którzy podkreślili, że zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy jest dla nich najważniejsze. Kategorycznie sprzeciwiają się też budowie farm wiatrowych na naszym terenie - czytamy w mailu od protestujących.

We wtorek, 28 sierpnia, komitet protestacyjny ponownie skierował do wójta pismo z pytaniami dotyczącymi przyszłości gminy.

Sądzimy, że teraz do Komitetu Protestacyjnego od Pana Wójta i Rady Gminy będą wpływały tylko pisma zawierające rzeczowe i konkretne odpowiedzi na stawiane przez nas pytania - kończą list do redakcji protestujący.


J. Pych
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×