zdjecie 3009
2018-12-12T15:03:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mieszkańcy ulicy Kleeberga jeszcze poczekają na nowy chodnik

REKLAMA
REKLAMA
1
3
19

Niestety, mieszkańcy ulicy Kleeberga nie doczekają się na razie budowy nowego chodnika. Prezydent Łukasz Kulik poinformował, że ta inwestycja nie będzie wpisana w budżecie miasta na 2019 rok. O budowę chodnika walczył działacz społeczny Daniel Bobowski, jego działania wspierał też radny Mariusz Mierzejewski.

Mieszkańcy ulicy Kleeberga od wielu lat proszą o budowę chodnika wzdłuż budynków wielorodzinnych o numerach  1, 3, 5, 7, 9, 11. Jest on mocno zniszczony, co zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Petycję do prezydenta Ostrołęki w tej sprawie skierował działacz społeczny Daniel Bobowski. Jak zaznacza Bobowski, cierpliwość mieszkańców ma swoje granice i jest ona wystawiana na ciężką próbę w sytuacji, w której nie mogą oni doprosić się o remont zniszczonego chodnika.

- My, mieszkańcy osiedla Centrum, mamy dosyć traktowania nas jak gorsza kategoria przez władze samorządowe miasta Ostrołęki. Sprawa chodnika przy ul. Generała Franciszka Kleeberga ciągnie się już od wielu lat, jak dotąd bezskutecznymi prośbami o jego remont - czytaliśmy w petycji do prezydenta miasta.

Petycję poparł radny miasta Mariusz Mierzejewski, który skierował do prezydenta Ostrołęki interpelację w tej sprawie.

- Zwracam się z prośbą o ujęcie w planach przyszłorocznego budżetu budowy chodnika przy ul. Kleeberga w Ostrołęce. Poruszanie się po nim zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Podejmują oni próby zwrócenia uwagi na zły stan chodnika, m.in. przez zgłoszenia projektu do Budżetu Obywatelskiego. Niestety, zadanie nie zakwalifikowało się do realizacji. Inicjatywa ma duże poparcie społeczne, dlatego zwracam się z prośbą o jej realizację - napisał Mierzejewski w interpelacji do prezydenta Łukasza Kulika.

Odpowiedź nadeszła, lecz niestety nie zadowoli ona mieszkańców ul. Kleeberga. W najbliższym czasie nie ma szans na realizację tej inwestycji.

- W projekcie budżetu na rok 2019 złożonym przez prezydenta Ostrołęki w dniu 13 listopada 2018 roku nie zostały zabezpieczone środki finansowe na budowę chodników wzdłuż budynków przy ul. gen. Franciszka Kleeberga. Jednocześnie nadmienia, iż w miarę posiadania środków finansowych, zadanie będzie rozważane do realizacji - odpowiedział Łukasz Kulik.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×