zdjecie 6866
2018-12-05T12:33:47+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Minister Tchórzewski o elektrowni Ostrołęka C. Zaskakujące słowa!

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 6866
1
0
106

4 grudnia, podczas odbywającego się w Katowicach szczytu klimatycznego COP24, minister energii Krzysztof Tchórzewski potwierdził to, o czym organizacje społeczne informowały od ponad roku – budowa elektrowni węglowej Ostrołęka C nie leży w interesie Polski. Teraz minister uzasadnia jej budowę koniecznością współpracy z Unią Europejską i krajami bałtyckimi oraz „dotrzymaniem terminów”.

Mimo tego, że elektrownia w Ostrołęce ma być ostatnią węglową elektrownią w Polsce, to znajduje ona mnóstwo przeciwników. Wypowiadają się oni w negatywnym tonie o tej inwestycji.

- Eksperci ostrzegają, że zostało nam tylko 12 lat na realne działania by powstrzymać katastrofę klimatyczną, do 2050 r. musimy całkowicie zrezygnować ze spalania węgla, a Polska powinna porzucić to paliwo między 2025 a 2030 rokiem. To być może najważniejsze terminy w historii ludzkości i powinny bezwzględnie obowiązywać nas wszystkich, także Ministerstwo Energii. Jak ma się do tego budowa Ostrołęki C, która emitowałaby 6 mln ton CO2 rocznie do 2063 roku? – pyta Diana Maciąga, koordynatorka ds. klimatu ze Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Choć budowa rozpoczęła się 16 października, to minister Krzysztof Tchórzewski na szczycie klimatycznym wspomniał, że są pewne cele... niekoniecznie najważniejsze z punktu widzenia ekologicznego i gospodarczego.

- Ostrołęka, ona jest związana z naszym, z terminami związanymi ze zobowiązaniami synchronizacji Litwy, Łotwy i Estonii w Unii Europejskiej. I tutaj zabezpieczamy jeden gigawat, stąd to, że ta elektrownia była przygotowana, ma za sobą 4 lata przygotowań powoduje, że szybciej będzie mogła być uruchomiona. A cel który został postawiony synchronizacji Litwy, Łotwy i Estonii to 2025 rok. Musimy jeszcze zbudować kabel morski przez który będziemy musieli rezerwę, Polskę zabezpieczyć jeszcze jeden gigawat. Są pewne cele, które niekonieczne z punktu widzenia naszego interesu i ekologicznego i gospodarczego byłyby dla nas najważniejsze, tylko niekoniecznie na tym zyskujemy, ale jest to pewna solidarność europejska.  Bez nas, bez Finlandii, bez Szwecji kraje bałtyckie nie mogłyby się zsynchronizować z Unią Europejską – powiedział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, 4 grudnia 2018, w Pawilonie Polskim podczas COP24.

Inne zdanie w tej sprawie ma przedstawicielka Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

- Według naszej wiedzy, dokument twierdzący, że Ostrołęka C jest konieczna dla synchronizacji z krajami bałtyckimi po prostu nie istnieje. Gdy zawiodły inne argumenty, Minister Tchórzewski sięga po nowe, irracjonalne uzasadnienie jej budowy. Twierdzenie, że tego wymaga solidarność europejska a jednocześnie brak jakiejkolwiek solidarności w działaniach na rzecz ochrony klimatu poprzez odchodzenie od węgla to przejaw wyjątkowej hipokryzji – podsumowuje Diana Maciąga.

Budowa elektrowni w Ostrołęce budzi ogromne emocje. Na ostatniej sesji rady miasta Ostrołęki pojawił się nawet sam poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. Uchwała radnych PiS nie została jednak wprowadzona do porządku obrad.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:38 05-12-2018,   67%
Rząd za mało jest stanowczy. Powinien tym wszystkim z "na rzecz Wszystkich istot" pokazać po dżentelmeńsku środkowy palec.
odpowiedz   •   oceń :  
~akk, 13:50 05-12-2018,   41%
Ziemia ci d.p.ku pokaże środkowy palec jako ruszt na którym się upieczesz ...
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 14:48 05-12-2018,   38%
A jednak przyznał się, że przez trzy lata kłamał. Pan Czartoryski nas przeprosi? A może wymyśli kolejną bajeczkę dla nirozgarniętych dzieci? Brexit na mównicę. Ktoś kolejny raz zrobił cię w balona a ty klepałeś to co pasowało do pisowskiego scenariusza. Kolejny raz powtarzam za Pismem Świętym: Prawda was wyzwoli!
Od śmierci i grzechu, od traktowania świata tak jakby był własnością człowieka , który dla własnej wygody i chciwości potrafi wszystko unicestwić i zniszczyć zatruwając ziemię wodę i powietrze.  
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 07:26 06-12-2018,   75%
@~Marek Kulikowski Kolejna goownoburza.Wyjęte zdanie z kontekstu.Nikt tu nie kłamał. Minister rządu kraju, w którym odbywa się konferencja klimatyczna nie może sobie pozwolić w wystąpieniu na otwartą pochwałę energii z węgla.
Robią Wam wodę z mózgu.Ta konferencja niczego nie zmieni.Nawet gdyby wszyscy jej sygnatariusze zastosowali się całkowicie do przyjętych zobowiązań.Zacytowałem w którymś komentarzu tekst z raportu ONZ.
Od katastrofy systemowej nie ma odwrotu.Jest już za późno.Punkt krytyczny został dawno przekroczony.
Bez względu na to jakie działania zostaną podjęte NIC JUŻ NIE MOŻNA ZROBIĆ, żeby upadkowi systemu zapobiec.
A wracając do węgla i OZE.
Odpowiedz na początek na jedno proste pytanie : skąd będzie pochodził prąd , gdy w Polsce po przestawieniu się całkowicie na energię z wiatru i paneli przez dwa tygodnie nie będzie wiało i będzie pochmurno.
Jedno proste pytanie.Nie klep tych ekobzdur powielanych przez ekomatolstwo, które nie jest niczym innym niż bandą pożytecznych idiotów, wykorzystywanych przez elity.
Jedno pytanie : skąd weźmiesz prąd, gdy nie będzie dwa tygodnie wiatru , ani słońca ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 07:57 06-12-2018,   25%
@~brexit Polski Rząd zamiast rozdawać pieniądze na lewo i prawo powinien natychmiast podjąć decyzje i rozpocząć budowę elektrowni atomowych, bezpiecznych i nowoczesnych, oraz przestać kłamać na temat energii odnawialnej. W tym roku na wiosnę przejeżdżałem przez Asco nad rzeką Ebro w Hiszpanii gdzie pobudowano elektrownię atomową odległą o kilkaset metrów od centrum miasta. Ludzie mieszkają normalnie i zwyczajnie obok czegoś co w nas rodzi strach i przerażenie . Tak samo jest wokół  takich elektrowni we Francji czy Niemczech.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:56 05-12-2018,   68%
Ziemia jest zbyt duża aby człowiek miał jakikolwiek wpływ na jej klimat. Zmiany klimatu to normalna rzecz ale człowiek się do tego nie przyczynia. Jeszcze 10 tys lat temu 1/3 europy skuwał lodowiec, później wziął i się rozpuścił. To też wina elektrowni?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:01 05-12-2018,   36%
Już wtedy był człowiek. I ogrzal lodowiec i nadal grzeje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:51 05-12-2018,   83%
Żartowałem. Człowiek usiadł gołym  tyłkiem na lodzie i zejść nie chce, dlatego jest efekt cieplarniany.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 15:24 05-12-2018,   24%
Doprawdy jest duża?  Jest tak wielka, że podróż w ciągu siedmiu godzin do Nowego Jorku, dwunastu do Japonii czy dwudziestu kilku do Australii jest niemożliwa?  Czy  chińskiej , ameykańskiej telewizji nie oglądamy w tym samym czasie, rozmowa telefoniczna z przyjaciółmi z Las Vegas jest nimożliwa bo parę minut kosztuje pół naszej pesji?  Kiwi, mango, banany znamy z obrazków?  Świat jest wielki i nic co robimy nie może mu zaszkodzić. Jeßli tak proponuję spacer nad  Narew i napicie się z niej krystalicznie czystej wody. Tylko proszę uważać naczarny muł i  śmierdzące błoto. Plam nie da się uprać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:28 05-12-2018,   77%
@~Marek Kulikowski A ty co? Z miasteczka wilanow się urwałeś?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:39 05-12-2018,   100%
Nie potrzeba Wilanowa by się przekonać jak ludzie żyją i ile podróżuja. Nawet w Ostrołęce. Na całe szczęście stać mnie jedynie na używany rower i spalin z benzyny nie produkuję :)
odpowiedz   •   oceń :  
~termint, 22:27 05-12-2018,   9%
Człowiek przyczynia się do obecnej zmiany klimatu. Tak się składa, że naukowcy potrafią rozróżnić CO2 pochodzenia organicznego od nieorganicznego za pomocą badać udziału izotopów węgla w tym gazie. Apropo lodowca poczytaj o cyklach Milankovicia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:31 05-12-2018,   82%
@~termint Tak się składa, że niemiaszków boli elektrownia w Ostrołęce, ale ich już są cacy
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:00 05-12-2018,   77%
Nawet jeśli nie jest do interes ekonomiczny Polski, to na pweno jest to interes ekonomiczny Ostrołęki. Miliony z podatków do kasy miejskiej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Stop trucicielom, 16:05 05-12-2018,   33%
Kosztem ludzkiego zdrowia? Najważniejsze jest zdrowie, a gdy człowiek jest chory odda każde pieniądze, aby żyć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:20 05-12-2018,   67%
@~Stop trucicielom Won kutasiarzu z warszawki
odpowiedz   •   oceń :  
~Fakty, 13:02 05-12-2018,   83%
Jeśli ktoś chce znać prawdę o sprawach klimatycznych -  to proszę przeczytać w internecie wpisując: Raport klimatyczny Marka Adamczyka.  Ta osoba jest ekspertem ds. górnictwa, energetyki i klimatu.    Warto poznać fakty.
Dane wskazują, że w 2017 r.  Chiny wyemitowały ok. 10,5 mld ton   emisji co2  co stanowi ok.25 % światowej emisji,  zaś wszystkie kraje Unii Europejskiej łącznie  wyemitowały 3,5 mld ton  co2  co stanowi ok. 10 % światowej emisji.
A UE najbardziej zaostrzyła decyzję o zamianie produkcji energii elektrycznej z węgla na produkcję z OZE.  
Ponadto proszę pomyśleż dlaczego nie uczestniczą teraz  w szczycie klimatycznym w Katowicach  prezydenci  Chin, USA, , Kanady, pani Merkel też nie, i inn..    Dlaczego??    Poznajmy prawdę!!  ....................
odpowiedz   •   oceń :  
~akk, 13:53 05-12-2018,   23%
@~Fakty Co mnie obchodzą inni, jak ktoś jest głupi, to ja mam być dwa razy głupszy !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:26 05-12-2018,   79%
@~akk Chodzi o to, że ktoś jest dwa razy głupszy.  A ty chcesz być cztery razy głupsza.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:07 05-12-2018,   84%
Minister stwierdził przydatność elektrowni dla Pribałtiki, więc oznacza to nieprzydatność dla Polski.
Św. Tomasz widzi jak tu robicie ****ę z logiki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:00 06-12-2018,   0%
zdradza cię używanie ruskiej terminologii
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:11 05-12-2018,   93%
Diana to niech ciąga, ale nie u nas
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:52 05-12-2018,   92%
Ciekawe czy ona ma co ciągać.
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 13:35 05-12-2018,   74%
ODCIĄĆ PRĄD TEJ PRZEDSTAWICIELCE STOWARZYSZENIA NA RZECZ WSZYSTKICH ISTOT I WSZYSTKIM PRZECIWNIKOM ELEKTROWNI WEGLOWEJ!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~akk, 13:56 05-12-2018,   20%
@~WKURZONY Prąd  nie musi być z węgla  przedstawicielu zwolenników zabójców i samobójców ...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:01 05-12-2018,   75%
@~akk To wyłącz wszystkie elektrownie na węgiel. Zobaczymy ile wytrzymasz ekologu z dałnem
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:59 05-12-2018,   29%
Cały cywilizowany świat odchodzi od węgla, a ty lokalny przygłupku chcesz budować nową węglówkę?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:29 05-12-2018,   89%
Niemcy są niecywilizowanym światem? Odchodzą od atomu, mają 7 z 10 największych elektrowni węglowych w Europie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:17 05-12-2018,   14%
W Niemczech 35 tysięcy górników, a w Polsce 125 tysięcy górników.  Po podwyżkach cen prądu o 40% dla gospodarstw domowych i 80% dla przedsiębiorców, będziemy mieli najdroższa energie w UE i najniższe płace.

Niedawno nasze kopalnie wydobywały rocznie ponad 80 mln ton surowca, w tym roku produkcja wyniesie ok. 66 mln ton. Od tego trzeba odjąć przynajmniej 11 mln ton węgla koksowego (baza do produkcji stali) i zostanie ok. 55 mln ton. Sama energetyka zużywa rocznie ok. 50 mln ton. A co z pozostałymi odbiorcami? Małe i średnie ciepłownie potrzebują ok. 6 mln ton węgla, tymczasem już dziś połowa z nich zgłasza problemy z ilością paliwa. A są jeszcze odbiorcy indywidualni, którzy spalają rocznie ok. 11 mln ton „czarnego złota”.

Cena prądu w 2019 roku może wzrosnąć nawet o 40 proc. wobec obecnej. Skoro aktualnie średnio płaci się 0,55 zł za 1 kWh, po podwyżce byłoby to już 0,77 zł/1kWh.

Biorąc do wyliczeń poprzednie uśrednienie, tj. 300 kWh miesięcznie na gospodarstwo domowe, daje wzrost rachunku za energię ze 165 zł do 231 zł, czyli średnio 66 zł miesięcznie więcej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:40 05-12-2018,   87%
Cena prądu w Niemczech 0,31 EUR/kWh, cena prądu w Polsce 0,15 EUR/kWh. Tak Cię ciągnie do ceny prądu z atomu, węgla i OZE?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:14 05-12-2018,   86%
Ty mi tu nie *****l, tylko powiedz jak chcesz czerpać prąd jak nie będzie wiatru.
Icoteras?
odpowiedz   •   oceń :  
~ekonomista, 07:01 06-12-2018,   29%
Ceny prądu we Francji 0,18 EUR/kWh, cena prądu w Polsce 0,15 EUR/kWh. Po podwyżkach w Polsce będzie 0,21 EUR/kWh - 0,27EUR/kWh, wszystko przez elektrownie węglowe.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:54 05-12-2018,   68%
UWAGA UWAGA MAM WAŻNY KOMUNIKAT!
PÓKI CO JESZCZE EKOTERRORYŚCI NIE OTRZYMALI JESZCZE CYNKU O PUBLIKACJI TEGO ARTYKUŁU, ALE PRZYGOTUJCIE SIĘ NA OSTRE PIERDOLENIE BZDUR ZA PARĘ GODZIN
odpowiedz   •   oceń :  
~X, 13:55 05-12-2018,   30%
Co to za bełkot tego pisowskiego łgarza? Budowa rzekomej elektrowni C w Ostrołęce ma już tylko efekt propagandowy i nikt zdrowo myślący nie wierzy, że coś takiego kiedykolwiek powstanie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:28 05-12-2018,   79%
@~X Taaaa, a stara elektrownia pracuje tylko dla efektu propagandowego.
odpowiedz   •   oceń :  
~ekonomista, 16:07 05-12-2018,   12%
Rzadko się wykorzystuje jej moc. Potrzebne są małe bloki jak w Olsztynie. Duże molochy tylko na śląsku.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:23 05-12-2018,   96%
@~ekonomista No to powiedz co to za cudo mają w Olsztynie i jak to ostrołęcka elektrownia mało wykorzystuje moc.
odpowiedz   •   oceń :  
~energetyk, 18:27 05-12-2018,   6%
Szkoda czasu na tłumaczenia, nie zrozumiesz. Trzeba mieć choć minimum inteligencji, aby zrozumieć jak funkcjonuje energetyka.  Elektrownia B nie pracuje na 100%, a wy  chcecie budować molocha i ciągnąć 280 wagonów z Rosji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:34 05-12-2018,   85%
@~energetyk Tłumacz, a nie ściemy walisz
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:36 05-12-2018,   85%
@~energetyk A. I jeszcze napisz jaka elektrownia na świecie wykorzystuje ciągle 100% mocy dyspozycyjnej, skąd się pojawiło przypuszczenie, że będzie spalany węzeł z Rosji oraz od jakiej mocy można nazwać elektrownię „molochem”
odpowiedz   •   oceń :  
~do pajaca wyżej, 18:53 05-12-2018,   18%
Niedawno nasze kopalnie wydobywały rocznie ponad 80 mln ton surowca, w tym roku produkcja wyniesie ok. 66 mln ton. Od tego trzeba odjąć przynajmniej 11 mln ton węgla koksowego (baza do produkcji stali) i zostanie ok. 55 mln ton. Sama energetyka zużywa rocznie ok. 50 mln ton. A co z pozostałymi odbiorcami? Małe i średnie ciepłownie potrzebują ok. 6 mln ton węgla, tymczasem już dziś połowa z nich zgłasza problemy z ilością paliwa. A są jeszcze odbiorcy indywidualni, którzy spalają rocznie ok. 11 mln ton „czarnego złota”.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:42 05-12-2018,   34%
@~do pajaca wyżej W Niemczech 35 tysięcy górników, a w Polsce 125 tysięcy górników. Im mniej górników, tym węgiel tańszy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:16 05-12-2018,   79%
@~do pajaca wyżej Sam ****a jesteś pajac jak nie potrafisz odpowiedzieć na pytania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 14:26 05-12-2018,   69%

Dzień dobry!

"Eksperci ostrzegają, że zostało nam tylko 12 lat na realne działania by powstrzymać katastrofę klimatyczną, do 2050 r. musimy całkowicie zrezygnować ze spalania węgla, a Polska powinna porzucić to paliwo między 2025 a 2030 rokiem".

Brednie, brednie, brednie... Za "globalnym ociepleniem"  i "katastrofą klimatyczną" stoi kasa, kasa, kasa... Działalność człowieka ma znikomy wpływ na klimat ziemski. W historii ziemi były cykliczne okresy ocieplenia i zlodowacenia. Tak było min. gdy człowiek latał po naszej planecie odzian w skóry tygrysów szablozębnych i innych mamutów  i nie śniło mu się ani o tlenku, ani tem bardziej o dwutlenku węgla...  Gonić precz, wszelkiej maści, autoramentu  i proweniencji,  "ekologów" i "ekspertów od zmian klimatu"...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:40 05-12-2018,   28%
@~Anna - Kurpiowska Panna .
Odezwało się pisowskie szambo!
.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:55 05-12-2018,   49%
@~Anna - Kurpiowska Panna Jest grudzień , w czasach mojego dzieciństwa leżał śnieg a dzieci na Oślej Łaczce albo na Wale zjeżdżały na sankach. Wyjżyj przez okno załóż palto i na sanki, z górki na pazurki. Co śniegu nie ma? Pewnie ocieplenia klimatu też nie? Amerykanie stonkę zrzucili, a Ruskie śnieg wywiežli.
odpowiedz   •   oceń :  
~palącymiałwkotle, 15:24 05-12-2018,   24%
Kto mi powie kto jest kłamcą - Rumiany który łże jak z nut w magistracie , czy Tchórzewski - który ma pełne gacie , że premier po zakończeniu COP w Katowicacg - jemu odwali kopa w 4 litery za całokształt
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 15:41 05-12-2018,   60%

Dzień doberek!

Jeżeli już, mój kawalerze, to nie "pisowskie szambo",  lecz "PiSowskie szambo". Może uznasz, mój miły,  że jestem małostkowa i że "czepiam się dpuerelów",  lecz cóż, to fakt - jestem wyczulona na pewne formy przekazu, konwenanse i dobry obyczaj...

Pozdrawiam... Życzę miłego popołudnia...  
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 15:49 05-12-2018,   58%

Dzień dobry!

O, kurna! Szczęka (sztuczna) mi opadła. Tem argumentem, że drzewiej w grudniu "leżał śnieg" a teraz ni ma go "na lekarstwo" , pozbawiłeś mnie ostatniego argumentu, wprost powaliłeś mnie na  ziemię. No cóż, nie pozostaje mi nic innego, niż wywiesić białą flagę...

Pozdrawiam i mimo wszystko zapraszam niebawem na świetną sannę na Oślej Łączce lub na zabawę w śnieżki...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:20 05-12-2018,   38%
@~Anna - Kurpiowska Panna A może autor wpisu chciał zaakcentować pisząc z małej litery jaki stosunek ma do pisowskich popleczników i do tego co oni wyrabiają. Droga rozwódko.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:31 05-12-2018,   39%

PiS = 2 kłamstwa i spójnik

odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:27 05-12-2018,   58%

Dzień dobry!

Drogi kawalerze! PodPiSuję się Anna - Kurpiowska Panna. Jestem więc panną - nie rozwódką...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:42 05-12-2018,   100%
Nie słyszałem ale bardzo dobre:)
odpowiedz   •   oceń :  
~Predator, 20:14 05-12-2018,   -
Czytaj przyjacielu ze zrozumieniem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:34 05-12-2018,   84%
A kilkaset lat temu jeździło się się przez Bałtyk na saniach do Szwecji. Ale pewnie kilkaset lat temu elektrownie węglowe pobudowano.
odpowiedz   •   oceń :  
~termit, 21:54 05-12-2018,   20%
@~Anna - Kurpiowska Panna "Argument" "kasa" nie jest argumentem. Za wszystkim stoi kasa. Jeżeli badania naukowe są potwierdzane przez ośrodki badawcze z całego świata to i jest kasa na kolejne badania. W historii ziemi były cykliczne okresy ocieplenia i zlodowacenia, lecz nigdy nie zachodziły tak szybko jak teraz. Biorąc pod uwagę naturalne cykle słoneczne i orbitalne, powinno się na Ziemi powoli ale jednak ochładzać. Tak się nie dzieje. Rośnie natomiast stężęnie dwutlenku węgla, który jest gazem cieplarnianym. Oprócz tego, istnieje wiele bezpośrednich dowodów na  to, że  przyrost dwutlenku węgla w atmosferze jest spowodowany spalaniem paliw kopalnych np. zmiany stosunku izotopów C12/C13 w atmosferze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ha, 07:25 06-12-2018,   100%
"Wyjżyj"????? Chyba wyjrzyj
odpowiedz   •   oceń :  
~eko, 15:52 05-12-2018,   45%
Epoka przedindustrialna  już się dawno skończyła, mamy XXI wiek i inny skład atmosfery.Jeśli nie zmienimy podejścia do środowiska które nas otacza czyli nie będziemy działać  pro ekologicznie, to nawet robaki nas nie będą chciały rozłożyć tak będziemy skażeni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:25 05-12-2018,   56%
@~eko Jeśli byś tu nie pisał to byś nie dostał kasy z grinpicu i innych zagranicznych „fundacji”
odpowiedz   •   oceń :  
~eko, 18:02 05-12-2018,   44%
 Jak powstanie elektrownia C w Ostrołęce to chyba zapiszę się do takiej organizacji. Greenpeace i podobne organizacje pro środowiskowe są finansowane ze środków  społecznych i nie zniżają się do poziomu o którym piszesz. Właśnie zbliżają się święta możesz im dać coś od siebie, PLANETA ZIEMIA będzie ci wdzięczna.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:38 05-12-2018,   52%
@~eko Mówisz o tych s****ysynach opłacanych przez Sorosa i innych zachodnich kapitalistów?
odpowiedz   •   oceń :  
~Autostrada...., 20:08 05-12-2018,   41%
@~eko Diana....s.p.i.e.r.d.a.l.a.j. jak naj dalej od nas !!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:39 05-12-2018,   100%
@~Autostrada....  "baran" zawsze będzie "baranem"
odpowiedz   •   oceń :  
~Iwa, 07:20 06-12-2018,   55%
@~eko Mamy program Czyste powietrze. Rząd dofinansowuje działania proekologiczne na bsrdzo dobrych warunkach. Bez konkursu. Wystarczy złożyć poprawnie wypełniony wniosek w wfośigw. Nawet w Ostrołęce jest oddział przy ul. Piłsudskiego 38. Dofinansowaniu podlegają wymiana pieca z wymianą instalacji co i cw,  pompy ciepła, rekuperacja, docieplenie domu, wymiana stolarki, w pożyczce niskooprocentowanej 4,2% kolektory słoneczne, fotowoltaika. I inne działania. Trzeba działać, a nie się spierać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:21 05-12-2018,   34%
I co pisowskie trolle, wara wam opadła?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:24 05-12-2018,   60%

Dzień dobry!

Cyt. "I co pisowskie trolle, wara wam opadła?"

Miły kawalerze! Nie będę wypowiadała się w imieniu moich braci PiSowskich trolli, ale o sobie mogę powiedzieć, że i owszem - wara mi opadła, ale tylko o 90 stopni. Do pełnego opadnięcia (180stopni), jest więc jeszcze daleko...

Pozdrawia, Anna - Kurpiowska Panna - Troll PiSowski Pierwszej Rangi...
odpowiedz   •   oceń :  
~Putin i Spółka, 17:01 05-12-2018,   26%
Przegrane wybory, wykopani z roboty to na forum sie zalęgło nagle od groma PIStrolli.
Jak to jest, że poplecznicy PISu musza być też przy okazji zawsze poplecznikami śmierdzącego i drogiego węgla, wycinania lasów, hodowania zwierząt na futra i czołgania sie u stóp kleru.
Cały świat, zwłaszcza kraje słynące z dobrych rzadów jak Niemcy, Dania, Skandynawia - inwestuje potężnie w energię odnawialną.  Inwestują na potęgę USA, Kanada, UK a zwłaszcza Chiny.  Niemcy inwestowali w fotowoltaikę 10 lat temu kiedy była 30 razy droższa  - oni zawsze myślą 20 lat do przodu. Teraz są liderami swiatowymi w tej dziedzinie, mają potężne firmy związane z energią odnawialną i zarabiają na eksporcie. Teraz kiedy energia odnawialna na skutek rozwoju i efektu skali stała sie tańsza niż energia z węgla oni sa wygrani. podobnie jak Chiny i USA.  A my jak zwykle - zamiast 20 lat do przodu patrzymy 30 lat do tyłu. Powrót komunizmu, władzy jedynie słusznej partii, stawianie na piedestał górników do których w ostatnich 30 latach dopłacilismy ze 200 MILIARDÓW złotych ( dopłaty do węgla, do ZUS i do górniczych emerytur).
PIS przyszedł do władzy i praktycznie zablokował rozwój energii odnawialnej. Wiec zamiast inwestować miliardy złotych e czysta i tanią energię Polacy będa teraz płącić  te same miliardy na kary za trucie i zapłącimy kolejne miliardy za coraz droższy prąd wytwarzany w 30% z ROSYJSKIEGO węgla. Zamiast pozwolić inwestowac w mikroelektrownie (słoneczne, wiatrowe, biogazowe, wodne) setkom tysięcy Polaków i zostawić pieniędze w POLSCE  -  bedziemy importowac węgiel od Putina i płacić kary za trucie do UE....
odpowiedz   •   oceń :  
~Putin i Spółka, 17:12 05-12-2018,   11%
@~Putin i Spółka Dla przykładu  - w tym roku w Niemczech i UK były takie dni latem ( słoneczne i wietrzne), gdzie 100 PROCENT energii było produkowanych ze zródeł odnawialnych. Za kilka lat takich krajów bedzie wiecej - dołacza Włochy, Hiszpania, zapewne Dania i Holandia. Chiny są obecnie liderem produkcji energii odnawialnej , zamykneli mnóstwo elektrownii węglowych, ale oni maja straszne zaniedbania. Mimo to wiedza, że tędy droga.  I w elektromobilności, dlatego w pojazdach elektrycznych też przodują.
odpowiedz   •   oceń :  
~Elo, 17:27 05-12-2018,   90%
@~Putin i Spółka Podaj źródło tej informacji. Masz rację latem, a zimą z czego mamy mieć prąd?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:56 05-12-2018,   95%
@~Putin i Spółka Jeśli OZE produkuje 100% procent potrzeb, to elektrownie konwencjonalne i tak  muszą pracować, muszą być "pod parą" cały czas.. A więc płacimy za prąd właścicielom OZE i dodatkowo płacimy za paliwo i pracę elektrowni konwencjonalnych mimo, że oddają do sieci 0 prądu.
odpowiedz   •   oceń :  
~real, 18:31 05-12-2018,   16%
Pracują ale na minimalnych obrotach dlatego nie stawia się dużych bloków tylko małe, aby lepiej wykorzystać ich moc. Najlepiej gazowe, gdyż te wykorzystują 95% energii, a z węgla wydajność to 45-55% reszta to marnotrawstwo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:39 05-12-2018,   77%
@~real Co ty *****lisz durniu? A co jak nie wieje? Dynamo uruchomisz *****lińcu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:40 05-12-2018,   69%
@~real Won do lasu bronić puszczy c***u
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:45 05-12-2018,   75%
@~Putin i Spółka A i jeszcze jedno. Od*****l się od branży futrzarskiej
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 18:57 05-12-2018,   25%
Za 20 do 35 lat nie będzie węgla i co zrobicie? Pajace
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:01 05-12-2018,   0%
@~Putin i Spółka Popieram brawo
odpowiedz   •   oceń :  
~Putin i Spółka, 22:07 05-12-2018,   0%
@~Elo o prosze tu np żródło:
http://gramwzielone.pl/trendy/29590/pierwszy-raz-100-proc-oze-w-niemczech
wystarczy w google wpisac oze 100% niemcy
odpowiedz   •   oceń :  
~Putin i Spółka, 22:15 05-12-2018,   0%
"Jeśli OZE produkuje 100% procent potrzeb, to elektrownie konwencjonalne i tak  muszą pracować, muszą być "pod parą" cały czas."  Im wiecej żródeł energii tym lepiej sie uzupełniają. W dzien słonce i wiatr, woda, w nocy biogazownie, elektrownie gazowe, atomowe itp. Pewnie ze jeszcze duzo pracy aby optymalnie to wszystko działało - pewne jest jedno i to już 10 lat temu policzyli Niemcy - wystarczy pokryć fotowoltaiką wszystkie dachy które sie do tego nadają aby pokryc zapotrzebowanie w 100% na energie. Do tego dokładamy back up w postaci wiatraków, biogazowni, wody i elastycznych państwowych duzych elektrowni gazowych które moga szybko zwiekszac lub zmniejszac moc. I tyle. To wiadomo od 10 lat. I mądrzy ludzie to robią.
A Wam przyjaciele Putina z PISlamu , którzy nie jestescie w stanie przeczytac ze zrozumieniem 2 zdań powiem tak: pies was jeb.ł pokraki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:18 05-12-2018,   86%
@~Putin i Spółka Odpowiedz na pytanie c***u - a nie *****lisz sto linijek nie na temat
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:53 05-12-2018,   86%
@~Putin i Spółka Napisz skąd prąd, gdy nie ma słońca, wiatru i gazu?
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 07:03 06-12-2018,   15%
Z Biomasy, ze śmieci, z gazu, z wody.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:18 06-12-2018,   80%
@~xxx Skąd prąd gdy nie ma biomasy, śmieci, gazu, wody? Masz to w Ostrołęce?
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 07:53 06-12-2018,   80%
@~xxx Ale biomasa, śmieci i gaz emitują CO2. Niewiele mniej niż węgiel. A w polskich warunkach nie da się z wody (hydroelektrownie) więcej niż kilka procent-nie mam czasu liczyć, ale tak około 5 % -zapotrzebowania na energię uzyskać.
Podstawowa wiedza z geografii i fizyki wystarczy, żeby to zrozumieć.
odpowiedz   •   oceń :  
~chemia i fizyka, 08:13 06-12-2018,   0%
@~brexit Gaz ziemny emituje 10 razy mniej CO2. Metan podobnie. Ze śmieci robi się gaz jak w Szwecji i emitują 10 razy mnie. Wiedza jest darmowa, więc po co bzdury pisać.
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 18:59 05-12-2018,   55%
NIECH TERAZ WSZYSCY PRZECIWNICY ELEKTROWNI ZROBIĄ SOBIE ZDJĘCIA SWOICH ZADOWOLONYCH RYJÓW I WYŚLĄ DO REDAKCJI E OSTROŁĘKA!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:01 05-12-2018,   32%
@~WKURZONY Ja mam zwykłą twarz, a ty określenie "ryj" poznałeś z odbicia w lustrze?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:38 05-12-2018,   82%
Nie ma takiego kraju na świecie który by zabezpieczył energię elektryczną 100% z OZE. Wszystkie OZE pracują gdy mają w zasięgu tzw. sieć sztywną czyli zasilanie z elektrowni konwencjonalnych. Jeśli w Niemczech jednego czy drugiego dnia powieje i suma wyprodukowanej energii pokryje zapotrzebowanie kraju to nie znaczy że można wyłączyć wszystkie elektrownie. Na tym polega bezpieczeństwo energetyczne. Spawa rozbija się o udział procentowy. Idąc dalej średnia cena energii w Niemczech, Belgi Danii  jest największa w całej europie (wg. eurostatu) Polska  jest w środku krajów UE pod względem ceny energii.
odpowiedz   •   oceń :  
~Brawo PIS, 20:00 05-12-2018,   25%
W Niemczech 35 tysięcy górników, a w Polsce 125 tysięcy górników.  Po podwyżkach cen prądu o 40% dla gospodarstw domowych i 80% dla przedsiębiorców, będziemy mieli najdroższa energie w UE i najniższe płace.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:46 05-12-2018,   24%
@~Brawo PIS Im mniej górników tym tańszy węgiel.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:49 06-12-2018,   -
Średnia cena prądu w Europie... Ile zarabiają Polacy i ile w ich wydatkach stanowią opłaty za prąd paliwo i ogrzewanie domów?
odpowiedz   •   oceń :  
~lew, 20:04 05-12-2018,   83%
Absolutnie elektrownia przy nowych technologiach nie zagrozi środowisku. Największym trucicielem środowiska jesteśmy my sami paląc w domowych piecach węglem słabej jakości, a co gorsza wsiadając codziennie w samochód. CZY ktoś policzył ile na całym globie dziennie porusza się aut
odpowiedz   •   oceń :  
~do idioty, 20:08 05-12-2018,   22%
@~lew O czym ty człowieku piszesz. Napisz jakie kary będzie płaciła Polska za tę elektrownie. Co z milionami ton trujących popiołów zawierających metale ciężkie, rtęć i arszenik ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:20 05-12-2018,   91%
@~do idioty A gówno, nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz
odpowiedz   •   oceń :  
~Autostrada...., 20:12 05-12-2018,   65%
99% powyższych komentatorów....tempe stado !!! zmanipulowanych baranów !!! I nie ma znaczenia kto Wami manipuluje !!! "baran" zawsze będzie "baranem"  ulegającym manipulantom....amen.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna _ Kurpiowska panna, 21:12 05-12-2018,   71%
@~Autostrada....
Dobry wieczór!

Popieram ciebie Autostrado. Olbrzymia większość lewaków, ekoprzygłupków, przeciwników industrializacji to stado nawiedzonych baranów... Tylko z jednym, maleńkim, tyci-tycim, twoim stwierdzeniem nie zgadzam się. Otóż to stado zmanipulowanych baranów nie  jest "tempe" lecz "tępe"...

Pozdrawiam cieplutko... Życzę dobrej nocy i kolorowych, ekologicznych snów...
odpowiedz   •   oceń :  
~real, 20:25 05-12-2018,   83%
Pani Maciągwo jak w Polsce ganialiśmy się po lasach z ruskimi od cara - było to Powstanie Listopadowe, w Londynie ruszała pierwsza linia metra, jak przez polską wieś przejechał przed II wojną światową samochód to kupa dzieciaków biegła za nim by go zobaczyć natomiast w USA wyrastały stacje paliw z sklepami i serwisem. to może w ramach odpowiedzi na nurtujące Panią Maciągwe pytanie o elektrownię C w Ostrołęce odpowiem jak dogonimy kraje rozwinięte i standard życia będziemy mieli podobny zajmiemy się chronieniem przyrody a teraz kombinujemy by z głodu nie zdechnąć mądra inaczej ciągwo jedna ty.
odpowiedz   •   oceń :  
~porażka, 21:04 05-12-2018,   13%
@~real Ależ my mamy dostęp do nowoczesnych technologii, które możemy rozwijać, a wy chcecie korzystać z technologi z XIX wieku. Cofamy się w ewolucji o 200 lat.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:48 05-12-2018,   100%
@~porażka Jeśli mamy dostęp do nowoczesnych technologii to podaj mi dostępne nowoczesne paliwo, którym możemy zasilić elektrownię C w Ostrołęce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Damian, 21:21 05-12-2018,   71%
W mojej ocenie klimat się nie zmienia, wg mnie wraca do normy...  np. jakieś 600-700 lat temu hodowaliśmy cytrusy u Nas, inny przykład Grenlandia - Greenland (zielony ląd) ciekawi mnie skąd się wzięła ta nazwa.... wystarczy dobrze poszukać a klimat będzie wyglądał jak fala sinusoidalna, co mnie zastanawia to kto chce na tym zmianie klimatycznej zarobić i jak się ma zanieczyszczenie atmosfery przez Nas ludzi, a jak się mają do tego wybuchy wulkanów? trzeba na nie pewnie jakieś podatki nałożyć. Ja oceniam to tak klimat jak na wykresie raz góra raz dół a Nasz rozwój przemysłowy akurat wstrzelił się w tę "górę". Pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:53 05-12-2018,   94%
@~Damian Kiedyś było tak zimno, że przez Bałtyk na saniach do Szwecji można było jeździć. Ale nastąpiło samoistne ocieplenie klimatu i nadal postępuje.
odpowiedz   •   oceń :  
~STUDENT ENERGETYKI, 00:55 06-12-2018,   90%
Przemysł energetyczne to tylko 2-3% emisji co2 i innego syfu do atmosfery. Gdzie 97%? Stare piece w domach i wasze śmieci w nich oraz wasze 20 letnie passaty. Nowe elektrownie stosują poteżne filtry i spelnianą bardzo rygorystyczne normy emisji. Taki zakład napędzi lokalną gospodarkę, transport, kolej. Zapewni takie wpływy z podatków do kasy miasta że moglibyśmy sobie co roku nowy most na narwi postawić. Jeśli chodzi o opłacalność ekonomiczną dla kraju to na dziś dzień nie wygląda obiecująco ale zapewni bezpieczenstwo energetyczne dla calej północno-wschodniej polski.Tylko czekać aż stara elektrocieplownia (może za 6 lat, może za 10 lat) zostanie zamknięta, i co dalej z ludźmi? z ogrzewaniem? i całą siecią firm i ludzi którzy przy niej pracują? 
Można glosować na jednych czy drugich ale być przeciwnym tak potężnego zakładu za tyle miliardów w naszym regionie to po prostu ciemnota i glupota bezgraniczna. Warto też dodać że to wynik propagandy MO oraz tvnu który nie potrafił obiektywnie podejść do tematu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:54 06-12-2018,   20%
@~STUDENT ENERGETYKI Nikt nie jest przeciwny. Dyskusja dotyczy wystąpienia posła na sesji. Dziwnego wystąpienia! Przyszedł coś zakomunikował i poszedł. Samorząd poprzednich kadencji wyraził zgodę. Ba! Nawet zabrał Rzekuniowi kawał ziemi pod tę inwestycję. Mało? Student energetyki śledził te działania?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:19 06-12-2018,   29%
A ten samorząd nie jest za budową elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:57 06-12-2018,   58%
Nie musi. Decyzja podjęta 16.X.2018r. Patrz TO zdjęcia z uroczystości ze wszystkimi najważniejszymi osobami decydującymi o elektrowni: minister,poseł,senator,prezes ostrołęckiej elektrowni, zarząd, prezydent,vice prezydent,starosta,przewodniczący RM Ostrołeka,biskup i wielu innych.
odpowiedz   •   oceń :  
~Lilka, 07:27 06-12-2018,   67%
Najwięksi szkodnicy w mieście Kotowski i Sznyter już znaleźli zatrudnienie w zarzadzie w nowej elektrowni Tak im przecież chodzi o dobro miasta.... obluda stołki i tylko stolki i niezła kasa
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:45 06-12-2018,   40%
@~Lilka No teraz zdecydują o elektrowni. Zbudują ją bez 2 zdań. A nawet więcej bo Kotowski i Sznyter to 2 głosy więcej.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6866