eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nie będzie drugiego wiceprezydenta w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 7679
Prezydent Ostrołęki Łuykasz KulikPrezydent Ostrołęki Łuykasz Kulik
REKLAMA
zdjecie 7679

Po odwołaniu Macieja Kleczkowskiego z funkcji wiceprezydenta, prezydent Łukasz Kulik nie planuje na razie zatrudnić nikogo na jego miejsce. Obecnie jedynym wiceprezydentem pozostanie Anna Gocłowska, której podlegają Wydział Oświaty, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Biuro  Ewidencji Ludności.

Przypomnijmy, że Łukasz Kulik wydał odwołał Macieja Kleczkowskiego ze stanowiska wiceprezydenta Ostrołęki w związku z prawomocnym skazaniem za zatajenie prawdy (chodzi o pożyczkę w wysokości 15 tysięcy złotych) w czterech oświadczeniach majątkowych.

Kleczkowski w 2018 roku wystartował w wyborach z komitetu Ostrołęka dla Wszystkich. Zdobył mandat radnego, ale zrezygnował, gdyż przez nowego prezydenta Łukasza Kulika został powołany na stanowisko wiceprezydenta miasta. Jako zastępca włodarza Ostrołęki nie był już tak aktywny, jak w poprzednich latach. Bardzo rzadko pojawiał się na sesjach rady miasta, a radni wielokrotnie zgłaszali zastrzeżenia do współpracy. Już w pierwszej części nowej kandecji kontrowersje wzbudził fakt zatrudnienia w miejskiej spółce partnerki wiceprezydenta Kleczkowskiego.

Aktywność wiceprezydenta Ostrołęki była dość specyficzna - dużo częściej był widoczny w internecie, gdzie prowadzi transmisje na żywo, podczas których puszcza muzykę i pozdrawia słuchaczy. W internecie prezentował również... własne strzyżenie, a szerokim echem odbiło się "śniadanko", jakie przygotował dla swojej partnerki i zaprezentował je na Facebooku.

ZOBACZ WIĘCEJ: Wiceprezydent Ostrołęki prezentuje kulinarny talent. "Zrobiłem śniadanko"

W 2020 roku na jaw wyszedł fakt, że Maciej Kleczkowski - oprócz pensji wiceprezydenta - otrzymywał z Urzędu Miasta od stycznia do sierpnia 2020 roku nagrody w wysokości średnio 2681 złotych miesięcznie. Dodatkowo, Kleczkowski jako przewodniczący zespołu ds. utworzenia Multicentrum w Ostrołęce zarobił w okresie październik 2019 - maj 2020 ponad 24 tysiące złotych. O zarobki i nagrody wiceprezydenta wielokrotnie dopytywała jedna z radnych.

ZOBACZ WIĘCEJ: Nagrody dla wiceprezydenta Ostrołęki. Średnio... ponad 2600 złotych miesięcznie

Ogromny wizerunkowy problem dla miasta stanowił sądowy proces wiceprezydenta, który rozpoczął się jeszcze w 2019 roku. W styczniu 2020 roku wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce na 10 tysięcy złotych grzywny za zatajenie prawdy (chodzi o pożyczkę w wysokości 15 tysięcy złotych) w czterech oświadczeniach majątkowych. Wyrok był nieprawomocny i przysługiwało od niego odwołanie do sądu wyższej instancji. Wczoraj sprawę rozstrzygnął Sąd Okręgowy, utrzymując w mocy wyrok skazujący. Orzeczenie jest prawomocne, a to oznacza, że Kleczkowski - jako osoba skazana prawomocnie za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego - nie może być wiceprezydentem.

ZOBACZ WIĘCEJ: Wiceprezydent Ostrołęki prawomocnie skazany. Zapadł wyrok przed Sądem Okręgowym

Z zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie powołania na stanowisko Wiceprezydenta Miasta Ostrołęki nr 496/2020 wynika, że na razie nie będzie w Ostrołęce kolejnego wiceprezydenta.

 

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×