eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Niebawem Weekend Dawców: Wolontariusze przeszkoleni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2321
zdjecie 2321
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 2321
Niebawem Weekend Dawców organizowany przez fundację DKMS i Joannę Trościanko. Wolontariusze, którzy będą pomagali wypełnić ankietę każdemu chętnemu do zapisania się do bazy dawców są już przeszkoleni.

Spotkanie dla wolontariuszy odbyło się w sali konferencyjnej Parku Wodnego „Aquarium”. Podczas szkolenia kilkudziesięcioosobowa grupa wolontariuszy dowiedziała się jak w prawidłowy sposób wypełnić ankietę dla potencjalnego dawcy oraz jak pobrać wymaz z policzka.

Weekend Dawców odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 marca. W sześciu oznakowanych punktach na terenie miasta będzie można samemu pobrać wymaz z policzka oraz wypełnić specjalną ankietę zapisując się tym samym do bazy danych potencjalnych dawców szpiku kostnego. Nad prawidłowym pobraniem próbki DNA oraz wypełnieniem formularza czuwać będą wolontariusze.

- Do bazy dawców fundacji DKMS zapisać się może każdy, kto jest w ogólnym, dobrym stanie zdrowia, jest pełnoletni i nie starszy niż 55 lat. W tym roku po raz pierwszy zapisy trwać będą aż przez trzy dni w sześciu punktach na terenie Ostrołęki. Zapisać się do bazy DKMS-u będzie można w klubie fitness Forma 5, Parku Wodnym Aquarium, supermarketach e.Leclerc, POLO Market przy ulicy Hallera i Stodole przy Bogusławskiego oraz w Galerii Alius. Zapraszam do udziału w akcji, ponieważ nas nic to nie kosztuje, a osobie chorującej na białaczkę daje szansę na życie. Wystarczy poświęcić chwilę i później konsekwentnie trzymać się raz podjętej decyzji by uratować komuś życie – mówi Joanna Trościanko, koordynator akcji Weekend Dawców.

W akcję zaangażowała się kilkudziesięcioosobowa grupa wolontariuszy, najliczniej reprezentowana przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4, którzy dodatkowo przygotują dla wszystkich zapisanych do bazy dawców słodką niespodziankę – ciasteczko w formie puzzla, będącego logiem fundacji a jednocześnie symbolem idealnie do siebie pasujących elementów – dawcy i biorcy.

Dotychczas dzięki organizowanym w Ostrołęce akcjom do bazy danych fundacji DKMS zapisało się blisko tysiąc dawców. Dzięki tym akcjom kilka osób zostało dawcami i uratowało życie chorym na białaczkę.
Kalendarz imprez
październik 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29  30  31  1  2
×