eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nocne łamanie zakazów przez kierowców ciężarówek

REKLAMA
zdjecie 8745
fot. Spotted Ostrołęka 24hfot. Spotted Ostrołęka 24h
REKLAMA

Na nic ograniczenia i postawione znaki - nocą ciężarówki wciąż jeżdżą po obu ostrołęckich mostach. Nasi czytelnicy zwracali uwagę na nocne łamanie zakazów na zamkniętym starym moście, a okazało się też, że nie lepiej jest na drugiej z ostrołęckich przepraw przez Narew. Dowiadujemy się o tym z serwisu Spotted: Ostrołęka 24h.

Czytelnik nadesłał do serwisu spotted zdjęcie, na którym widać dużą ciężarówkę jadącą przez Plac Bema. Miało to miejsce w nocy, kiedy strażnicy miejscy prawdopodobnie nie prowadzili dyżuru informacyjnego na rondzie Księcia Siemowita III. Kierowca z Litwy przejechał przez nowy most i udał się przez Plac Bema w kierunku Łomży, choć ciężarówki muszą dużo wcześniej niż w Ostrołęce kierować się na drogi objazdowe. Wygląda na to, że pod osłoną nocy pojawia się problem z egzekwowaniem zakazów.

Podobnie jest na starym moście, zamkniętym dla ruchu pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Niejednokrotnie zdarzało się, że ciężarówki wjeżdżały na most, radząc sobie nawet z szykanami postawionymi po to, by utrudnić autom ciężarowym przejazd na drugą stronę Narwi. Znamiennym jest fakt, iż ciężarówka wjechała na stary most nawet 3 sierpnia w trakcie trwania protestu transportowców na rondzie Księcia Siemowita III, ignorując przy tym wskazania Straży Miejskiej.

Poniżej przypominamy zalecenia przeprawiania się przez rzekę Narew. Stary most zamknięty będzie dla ruchu aut o masie powyżej 3,5 tony jeszcze przez kilka tygodni. Po wynikach przeprowadzanej ekspertyzy podjęta zostanie decyzja o pełnym otwarciu lub przedłużeniu zakazu na dłuższy czas.

Zasady przeprawy przez Narew i zalecane objazdy:

1.      Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t czyli osobowe, będą się mogły nadal  poruszać po „starym” moście. Obowiązywać je będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

2.      Ruch lokalny dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej  3,5 t, tj. dla pojazdów służb miejskich, komunikacji zbiorowej,  zaopatrzenia do 10 ton, pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów nauki jazdy - skierowany będzie objazdem przez most im. A. Madalińskiego („nowy” most) w następujący sposób:
- wyjazd z miasta ulicami: Mostową, Szpitalną, Plac Bema, Obozową na „nowy” most,
- wjazd do miasta ulicami: Obozową na „nowy” most, Plac Bema, Jana Kilińskiego.
Na ul. Kilińskiego wprowadzone będą ograniczenia w parkowaniu pojazdów.

3.       Ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t nie wymienionych wyżej – m.in. ruch tranzytowy – będzie prowadzony poza granicami miasta.  
Objazdy Ostrołęki dla ruchu tranzytowego zostały ustalone z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz zarządcami dróg wojewódzkich. Tablice informacyjne o obowiązujących objazdach będą ustawione w miejscowościach: Maków Mazowiecki, Przasnysz, Różan, Myszyniec, Miastkowo, Łomża i Ostrów Mazowiecka. Najbliższe przeprawy przez rzekę Narew znajdują się
w miejscowościach Różan (DK60) i Nowogrodzie ( droga wojewódzka nr 645).

4.      Jadący od strony Warszawy (DK61) oraz Ciechanowa (DK60) mogą ominąć Ostrołękę przez Różan jadąc dalej drogą krajową nr 60 w stronę Ostrowi Mazowieckiej – z możliwością kontynuacji podróży drogami: S8 – na Białystok, DK 63 – na Łomżę i dalej DK 61 na Augustów. Jadący od strony Olsztyna DK 53 mają możliwość przeprawienia się przez Narew w Nowogrodzie jadąc drogą wojewódzką 645 ( Myszyniec – Łomża),  Jadący z kierunków północnych (Białystok, Suwałki, Augustów) będą mogli wykorzystać te same przeprawy (Nowogród, Różan) w celu ominięcia mostu na Narwi w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×