2012-11-09T12:06:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Nocne spotkanie Graś - Hajdarowicz: „PO załatwia różne sprawy w coraz dziwniejszych miejscach”

REKLAMA
fot. premier.gov.pl fot. premier.gov.pl
REKLAMA
Z Hajdarowiczem znamy się z lat 80-tych, ze studiów i z podziemia - przyznał na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś. Polityk PO potwierdził też, że w nocy (o godz. 1:30) przed publikacją tekstu o trotylu spotkał się z Grzegorzem Hajdarowiczem, właścicielem „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze” na ul. Wiejskiej w Warszawie.

Hajdarowicz w nocy zadzwonił do Grasia z informacją o planowanej publikacji. Niedługo potem panowie spotkali się.

Potwierdził to sam Paweł Graś podczas wymiany postów z dziennikarzami na Twitterze. Na pytanie czy Hajdarowcz przyniósł mu na Wiejską kolumny z tekstem z „Rz” do obejrzenia, stwierdził, że „żadnych kolumn nie widział”, a artykuł przeczytał dopiero rano. Dodał też, że Hajdarowicz przedstawił mu tylko główne tezy artykułu. Na pytania dziennikarzy dociekających, czy nie wystarczyła wobec tego rozmowa telefoniczna i po co takie spotkanie w środku nocy, nie odpowiedział. Przyznał jednak, że z Hajdarowiczem znają się nie od dziś: Żeby dorzucić więcej szczegółów, dodam jeszcze, że z Hajdarowiczem znamy się z lat 80-tych, ze studiów i z podziemia.

O sprawie spotkania poinformował wcześniej poseł PiS Mariusz Kamiński, były szef CBA, w rozmowie z RMF FM. Powiedział wtedy, że opinia publiczna powinna poznać przebieg tego spotkania. Posłowie PiS domagają się ujawnienia szczegółów spotkania Hajdarowicza z Pawłem Grasiem.

- PO załatwia różne sprawy w coraz dziwniejszych miejscach, stacja benzynowa, cmentarz, śmietnik. Ten rząd schodzi coraz niżej - podkreślił podczas piątkowej konferencji Adam Hofman. Zdaniem polityków PiS Paweł Graś mija się z prawdą, informując opinię publiczną jedynie o telefonicznej rozmowie z Hajdarowiczem. - Panowie znają się świetnie i to stawia pod znakiem zapytania cała transakcję zakupu „Rzeczpospolitej” - wskazywał Hofman.

Marcin Mastalerek przypomniał, że Grzegorz Hajdarowicz odkupił udziały Skarbu Państwa w „Rzeczpospolitej” wkrótce po wyborach w ubiegłym roku. - Trzeba dziś publicznie zadać pytanie: czy niepisaną zasadą było ustalenie, że Hajdarowicz będzie informował rzecznika rządu o tych publikacjach? - pytał poseł PiS.

Dawid Jackiewicz zapowiedział, że PiS wystąpi o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Skarbu Państwa w sprawie tej sprzedaży. Podkreślił, że wyjaśnienia wymaga także inna transakcja - sprzedaż PW Rzeczpospolita na rzecz NFI Jupiter. - Czy doszło do sprzedaży spółki poniżej wartości? - pytał Jackiewicz i dodał, że chodzi o spółkę, wobec której Hajdarowicz miał bardzo poważny dług sięgający 60 mln zł. - Jeśli ta operacja miała miejsce, to nic dziwnego, że pan Hajdarowicz jest taki spolegliwy wobec oczekiwań rządu - stwierdził Jackiewicz.


[źródło: wPolityce.pl / Niezależna.pl / mypis.pl]
REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×