eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku w Łęgu Przedmiejskim

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Znamy nowe fakty dotyczące tragicznego w skutkach wypadku, do którego kilka tygodni temu doszło Łęgu Przedmiejskim. Pod kołami osobowego volvo, za kierownica którego siedział 23-latek, zginął 35-letni mężczyzna. Ze śledztwa prowadzonego przez prokuraturę wyłania się nowy przebieg zdarzenia.

Do wypadku doszło w piątek, 19 października w miejscowości Łęg Przedmiejski. Około godziny 21:00 oficer dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał zawiadomienie o prawdopodobnym potrąceniu pieszego. Na miejscu już po chwili były służby ratunkowe i policja. Niestety mimo trwającej około 40 minut reanimacji prowadzonej przez załogę karetki oraz policjantów, 35-latek zmarł.

Jak ustalili wówczas mundurowi, mężczyzna potrącony został przez kierującego samochodem osobowym, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Samochód ten z uszkodzeniami odpowiadającymi  charakterystyce wypadku odnaleziono w pewnej odległości od miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili właściciela pojazdu, a następnie na terenie prywatnej posesji zatrzymali podejrzanego o kierowanie autem. Okazał się nim 23-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W chwili zatrzymania był trzeźwy, została jednak od niego pobrana krew do badań na zawartość w organizmie środków odurzających.

Z ustaleń poczynionych podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową wynika, że 35-letni mężczyzna w momencie potrącenia leżał na jezdni. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń typowych dla potrącenia osoby stojącej lub idącej

Obecnie 23-latkowi nie postawiono zarzutów dotyczących wypadku. Został on przesłuchany w charakterze świadka. Śledztwo w tej sprawie wciąż jest w toku i nie wykluczone, że po zakończeniu postępowania mężczyzna pociągnięty zostanie do odpowiedzialności. Grozić mogą mu sankcje karne za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym nieudzielenie pomocy ofierze wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do tematu wrócimy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×