zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-09-19T21:43:04+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nowe tablice interaktywne dla uczniów z ZPO w Kadzidle

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Wraz z nowym rokiem szkolnym kadzidlański Zespół Placówek Oświatowych wzbogacił się o nowoczesne wyposażenie w postaci dwóch nowoczesnych tablic interaktywnych.

To bardzo uniwersalne i bogate w nowe możliwości narzędzia, z których obraz jest bardzo dobrze widoczny dla wszystkich uczniów w klasie. Powierzchnia tablicy jest panelem dotykowym, dzięki czemu istnieje możliwość obsługiwania komputera i uruchomiania dowolnych programów; dodatkowo pozwala, tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, na pisanie i rysowanie.

W przypadku zastosowań edukacyjnych tablica pozwala nauczycielowi między innymi na zapisanie wszystkiego, co działo się podczas lekcji na powierzchni tablicy (obraz wraz z naniesionymi notatkami i rysunkami) i przekazanie tego materiału w wersji elektronicznej lub papierowej uczniom; wyświetlenie dowolnego tła potrzebnego w czasie lekcji (np.: tło w kratkę, układ współrzędnych, pięciolinia itp.) i pisanie po nim; wcześniejsze przygotowanie na potrzeby zajęć z uczniami rysunków, wykresów, schematów, treści zadań itp., co oszczędza czas lekcji (nauczyciel nie musi tworzyć ich podczas lekcji na tablicy do pisania kredą).

Wyjątkową właściwością tablic interaktywnych jest możliwość przygotowania dla uczniów ćwiczeń interaktywnych. Pozwalają one uczniom wchodzić w interakcje z wyświetlanym na powierzchni tablicy materiałem poprzez przesuwanie liter, cyfr, słów, obrazów i tym podobnych, za pomocą swoich rąk. Daje to uczniom nowe doświadczenia i zmienia styl nauczania. W czasie lekcji nauczyciel zamiast podawać uczniom gotowe sposoby na rozwiązanie problemów, ukierunkowuje ich pracę na samodzielne poszukiwanie odpowiedzi poprzez wykonanie przygotowanych ćwiczeń.

Środki na zakup tablic szkoła pozyskała z programu: Aktywna Tablica przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Kadzidle. Równocześnie od początku roku szkolnego szkoła wyposażana jest w kolejne, nowe komputery do sal lekcyjnych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×