eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Nowe tereny pod inwestycje. Ale gdzie? Ewa Żebrowska-Rosak odpowiedziała Pawłowi Niewiadomskiemu [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Jakie tereny pod inwestycje zamierza pozyskać Ewa Żebrowska-Rosak? To pytanie padło podczas debaty prezydenckiej eOstrołęki i RCS Livestream. Zadał je kandydatce jej konkurent Paweł Niewiadomski z Naszej Ostrołęki 2024.

Podczas debaty prezydenckiej eOstrołęki i RCS Livestream, która odbyła się 26 marca w Multimedialnym Centrum Natura, kandydaci zadawali sobie wzajemne pytania. W tej serii jako drugi pytał Paweł Niewiadomski.

- Ostatnio na konwencji wyborczej mówiła pani, że pozyska nowe tereny pod inwestycje w Ostrołęce. Z tego, co ja wiemy, to my tych terenów za dużo nie mamy - zwrócił uwagę Niewiadomski, zwracając się do Ewy Żebrowskiej-Rosak o rozwinięcie myśli.

- Mówiłam o tym, na konwencji, ale gdyby pan słuchał mnie uważnie, to wspominałam o tym też dzisiaj - ripostowała kandydatka Koalicji dla Ostrołęki.

Miałam na myśli współpracę z gospodarzami, włodarzami ościennych gmin i wspólne pozyskanie terenów pod inwestycje. Nie mamy tego zbyt wiele, natomiast należy ożywić też strefę ekonomiczną, gospodarczą na terenie Wojciechowic, ponieważ ta strefa jest, ale z racji tego, że podatki od nieruchomości w ciągu ostatnich dwóch lat były dwukrotnie podniesione, uzyskały maksymalną granicę, także i tutaj należałoby pomyśleć, żeby dać dobre warunki, gdzie mamy do tego możliwości. To miałam na myśli.

Co ciekawe, do odpowiedzi Ewy Żebrowskiej-Rosak odniósł się za chwilę... Łukasz Kulik, który kolejny zadawał pytanie. Zanim jednak je zadał, stwierdził: - Z tego co pamiętam, to obniżaliśmy podatek od środków transportu, a podatku od nieruchomości nie podnosiliśmy naszym mieszkańcom. Podnieśliśmy tym firmom, które są uciążliwe.

Materiał filmowy 1 : OBEJRZYJ CAŁĄ DEBATĘ:

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×