zdjecie 7770
2020-03-15T11:21:16+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ograniczenia w pracy urzędu marszałkowskiego i podległych jednostek

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 7770
0
2
2

W obliczu narastającej liczby chorych, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, urząd marszałkowski województwa mazowieckiego podjął decyzję o ograniczeniu działalności instytucji samorządowych oraz samego urzędu i przejściu na pracę zdalną i rotacyjną.

Od poniedziałku kontakt klientów zewnętrznych z urzędem tylko elektroniczny lub telefoniczny. Przedłużone zostaną także terminy ogłaszanych naborów i konkursów. Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie www.mazovia.pl

14 marca zarząd województwa podjął uchwałę o ograniczeniu stacjonarnej pracy urzędu. Pracownicy do odwołania wykonywać mają swoją pracę zdalnie lub w postaci dyżurów. Z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemiczny, przedłużone zostaną także nabory trwających konkursów skierowanych zarówno do samorządów, jak i organizacji pozarządowych i mieszkańców. Szczegółowe informacje na ten temat będą dostępne na stronie www.mazovia.pl. Od 16 marca kontakt klientów zewnętrznych z urzędem będzie możliwy drogą elektroniczną lub telefoniczną. W nagłych przypadkach czynne będzie biuro podawcze w siedzibie przy ulicy Jagiellońskiej 26.

Aby ograniczyć ryzyko epidemiczne, zarząd województwa polecił także wojewódzkim jednostkom samorządowym – m.in. instytucjom kultury, urzędom, szkołom i bibliotekom ograniczenie działalności do niezbędnego minimum. Priorytetem jest zapewnienie pomocy obywatelom, w szczególności związanej z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Kierownicy jednostek mają umożliwić wykonywanie pracy zdalnej i przygotować zarządowi województwa plan organizacji pracy jednostek.

Przypominamy również, że zgodnie z decyzją rządu wszystkie wydarzenia kulturalne, także te w instytucjach podlegających samorządowi województwa, zostają odwołane do 25 marca br.

- Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich sprawdzianem odpowiedzialności. Chciałbym zaapelować do wszystkich mieszkańców Mazowsza. Proszę, jeśli to możliwe, zostańcie w domu. Od naszej postawy i odpowiedzialności w dużej mierze zależy z jakim scenariuszem będziemy mieć do czynienia – podkreśla marszałek Adam Struzik.

14  marszałkowskich placówek z 59 wskazanych przez wojewodę szpitali znalazło się na liście placówek, na które nałożono stan podwyższonej gotowości. Abu wspomóc placówki, samorząd województwa kilka dni temu uruchomił rezerwę kryzysową. 6,5 mln zł zostało przeznaczone na dodatkowe doposażenie szpitali, do których trafić mają pacjenci z koronawirusem. Kupione zostaną m.in. respiratory, rtg oraz termocyklery – aparatura do wykonywania testów. Rozpoczął się także zakupy sprzętu i środków finansowanych przez wojewodę (Placówki zgłosiły do wojewody mazowieckiego zapotrzebowanie na m.in. respiratory, termometry bezdotykowe, pakiety ochrony indywidualnej. Ich koszt oszacowany został na ponad 23 mln zł. Do tej pory wojewoda przekazał na ten cel 3,1 mln zł).

Zarząd omówił zgłaszane potrzeby szpitali. W najbliższych dniach zostaną one zaktualizowane i zarząd województwa podejmie kolejne decyzje o ew. zakupach.

Omówiono również zapowiedz Komisji Europejskiej dotyczącej unijnego wsparcia na walkę z koronawirusem. Kolejnym poruszanym tematem była sytuacja w branże turystycznej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Iga, 12:29 15-03-2020,   -
Czyli tylko po Urzędzie Miasta koronawirus będzie bezkarnie sobie hasał...
odpowiedz   •   oceń :  
~lili, 13:54 15-03-2020,   -
no i się wytępi i popadają.....
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770