zdjecie 6866
2017-08-29T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęccy policjanci przeciw kieszonkowcom

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 6866
1
0
0

Dziś na miejskim targowisku policjanci z Ostrołęki po raz kolejny prowadzili działania wymierzone przeciwko kieszonkowcom.

Kradzieże kieszonkowe są specyficznym rodzajem przestępczości, bardzo trudnym do zauważenia przez osoby postronne. Sam pokrzywdzony często po pewnym czasie stwierdza, że został okradziony. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nie popełniać błędów, które w ciągu kilku sekund bezlitośnie wykorzystują kieszonkowcy. Policjanci z Ostrołęki cały czas szukają nowych sposobów docierania z działaniami prewencyjnymi do szerszej grupy odbiorców.

- Dlatego też dziś rano mundurowi pojechali na Targowisko Miejskie w Ostrołęce, aby rozmawiać z osobami tam przebywającymi na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Rozmawiano na temat sposobów działania „kieszonkowców”, oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wskazywano sposoby postępowania na uniknięcie tego rodzaju zagrożeń. Podczas spotkań mundurowi rozdawali ulotki z informacjami na temat najczęstszych zagrożeń. Ponadto  policjanci w dzisiejszych działaniach oraz  podczas codziennej służby rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Funkcjonariusze instruują, jak zainstalować aplikacje oraz jak z niej korzystać, podpowiadają też, jak jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego, wpisując adres lub imię i nazwisko policjanta.

Przypominamy: że:
·  Przedmioty wartościowe (np. portfel, telefon komórkowy) nosimy w zamykanych, wewnętrznych kieszeniach. Nigdy nie trzymamy ich w łatwo dostępnych kieszeniach bocznych czy tylnych.
·  Nosząc portfel, telefon czy dokumenty w torebce, upewnijmy się, że jest ona zapięta.
·  Torebkę trzymamy zawsze przed sobą, tak by mieć ją na oku.
·  W tramwaju czy autobusie bagażu podręcznego nie zostawiamy nawet na krótką chwilę bez opieki.
·  Bądźmy szczególnie czujni podczas wsiadania i wysiadania z tramwaju czy autobusu.

Pamiętajmy, że kieszonkowcy lubią ścisk, tłok...  i nasze pieniądze. Nie dawajmy im okazji do kradzieży, która może trwać zaledwie kilka sekund.

Wzmożone działania profilaktyczne są prowadzone w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6866