eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Ostrołęcka akcja billboard - "Potrzebuje Cię... Jezus"

REKLAMA
zdjecie 9393
Projekt billboardów, które pojawiły się w OstrołęceProjekt billboardów, które pojawiły się w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 9393
Jesienią 2012 r. w Ostrołęce, na jednej z ulic, w ramach ogólnopolskiej akcji antyreligijnej, pojawił się billboard o tematyce ateistycznej. Można było odnieść wrażenie, że pomysłodawcy akcji mają na celu zniechęcanie przechodniów do jakiegokolwiek dbania o życie duchowe.

W związku z tym, poczuliśmy się wezwani do zorganizowania kontrakcji o charakterze typowo religijnym. Doszliśmy do wniosku, że skoro ktoś reklamuje "nie – religijność" jako receptę na szczęśliwe życie, to dlaczego my nie moglibyśmy zareklamować naszej recepty, jaką jest doświadczenie spotkania z żywym Jezusem Chrystusem. Stąd pomysł tej kampanii! - czytamy na stronie parafii Zbawiciela Świata.

- Poprosiliśmy uczestników Ostrołęckich Spotkań Charyzmatycznych o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Nasza prośba spotkała się z dużym odzewem i zrozumieniem. Od 1 marca 2013 r. na 10 bilboardach i na kilkudziesięciu plakatach w Ostrołęce pojawi się, może w trochę  zaskakującej formie,  Boże przesłanie związane z życiem każdego z nas. W naszej akcji przypominamy o wielkim Jezusowym pragnieniu skierowanym do  człowieka: „Potrzebuję Cię…” - mówi Norbert Dawidczyk z Odnowy w Duchu Świętym w Ostrołęce

- Poprzez tę akcję chcemy przypomnieć, że Pan Bóg jest przepełniony pragnieniem komunii, zjednoczenia z każdym człowiekiem, a to pragnienie może być wypełnione poprzez naszą odpowiedź na Jego miłość - dodaje.
  
My, organizatorzy, chcemy, aby imię „Jezus” znalazło się także na naszych ulicach. Staramy się wypełniać naszą chrześcijańską misję ewangelizacyjną, którą wyraża jedna z przepięknych pieśni religijnych; „Chcę roznosić Twój chleb Panie, aby życie mnożyło się…”. Jezus przemienia nasze życie i tego samego życzymy wszystkim mieszkańcom Ostrołęki - czytamy dalej na stronie www.zbawiciel.ostroleka.pl.



Projekt billboardów, które pojawiły się w OstrołęceProjekt billboardów, które pojawiły się w Ostrołęce
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9  10 dk11
 12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31  1
×