eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęczanka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki "We - XXI Century" w Bułgarii

REKLAMA
zdjecie 2828
zdjecie 2828
zdjecie 2828
REKLAMA
Jedna z najmłodszych wokalistek Studio Buffo, 17-letnia ostrołęczanka Aleksandra Dzwigała, laureatka Światowego Festiwalu Młodzieży we Włoszech w 2013 "Orfeusz w Italii" otrzymała zaproszenie specjalne przyznane przez Organizację Eurofestiwale, na Międzynarodowy Festiwal Sztuki "We - XXI Century" w czarnomorskim kurorcie Słoneczny Brzeg w Bułgarii.

Festiwal dedykowany jest utalentowanej młodzieży z Europy i Azji wytypowanej do reprezentacji swojego ojczystego kraju w kategoriach m.in wokaliści, zespoły wokalne, zespoły taneczne a także orkiestry dęte.

Amfiteatr w Słonecznym Brzegu niegdyś był organizatorem największego festiwalu Europy Wschodniej "Złoty Orfeusz" gdzie jedną z laureatek była polska piosenkarka Zdzisława Sośnicka. "FESTIVAL WE XXI CENTURY" to jeden z najstarszych bałkańskich festiwali w Słonecznym Brzegu nazywanym Las Vegas Europy Wschodniej.

Aleksandra Dzwigała na bałkańskim festiwalu, będzie reprezentowała Polskę w kategorii wokaliści. Festiwal odbędzie się w sierpniu.

Miesiąc wcześniej ostrołęczanka zawita na scenie Opery Leśnej w Sopocie gdzie wystąpi z zespołem artystów Studio Buffo w musicalu Metro. Ola debiutowała w Metrze we wrześniu zeszłego roku, śpiewa we wszystkich spektaklach Metro wystawianych w Teatrze Buffo w Warszawie, teraz po raz pierwszy wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie.

Ostrołęczanka śpiewa także w Koncercie Wieczór Włoski w Buffo gdzie do solowego występu akompaniuje jej orkiestra Janusza Stokłosy.
zdjecie 2828
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27  28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×