eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ostrołęka i Rzekuń wymienią się gruntami? Są rozmowy! Zyskać może osiedle Leśniewo

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. FB/Mariusz Mierzejewskifot. FB/Mariusz Mierzejewski
REKLAMA

Gmina Rzekuń prowadzi korespondencję z Miastem Ostrołęka w sprawie zamiany gruntów będących własnością Gminy Rzekuń położonych na obszarze "Leśniewo" w Ostrołęce na grunty będące własnością Ostrołęki położone w granicach administracyjnych gminy Rzekuń - poinformował wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, odpowiadając na pismo przewodniczącego komisji technicznej w ostrołęckiej radzie miasta Mariusza Mierzejewskiego.

Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska rady miasta Ostrołęki Mariusz Mierzejewski rozmawiał z wójtem gminy Rzekuń Bartoszem Podolakiem o potrzebach mieszkańców ostrołęckiego osiedla Leśniewo, włączonego do miasta kilka lat temu, właśnie z terenu sąsiedniej gminy. Chodziło o wypracowanie rozwiązań, które pomogą mieszkańcom Leśniewa, m.in. poprzez możliwość inwestycji w kanalizację. Co odpowiedział wójt?

Jak czytamy w piśmie, które udostępnił w mediach społecznościowych radny Mariusz Mierzejewski, aktualnie Gmina Rzekuń prowadzi korespondencję z Miastem Ostrołęka w sprawie zamiany gruntów będących własnością Gminy Rzekuń położonych na obszarze "Leśniewo" w Ostrołęce na grunty będące własnością Ostrołęki położone w granicach administracyjnych gminy Rzekuń.

Urząd Miasta Ostrołęki zlecił rzeczoznawcy majątkowemu wykonanie operatu szacunkowego określającego wartość gruntów będących przedmiotem zamiany. Jak poinformował wójt Bartosz Podolak w piśmie do przewodniczącego komisji technicznej, po dokonaniu wyceny i poinformowaniu Urzędu o ustalonych wartościach działek, Gmina Rzekuń ustosunkuje się do przedłożonego operatu.

Wójt zadeklarował również wolę przedstawienia Radzie Gminy zamiaru sprzedaży Miastu Ostrołęka działek, które mogłyby być przeznaczone na plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców osiedla Leśniewo. - Gmina Rzekuń jest zainteresowana zamianą gruntów z Miastem Ostrołęka i do czasu formalnoprawnego załatwienia sprawy deklaruje wyrażenie zgody na korzystanie z dróg gminnych i lokalizację w nich urządzeń infrastruktury technicznej kanalizacji w ramach służebności przesyłu, co pozwoliłoby na budowę instalacji kanalizacyjnej - napisał Podolak.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×