eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Potrzeby osiedla Leśniewo. Radny z wizytą u wójta

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. facebook.com/mierzejewski.bmofot. facebook.com/mierzejewski.bmo
REKLAMA
zdjecie 9224

Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska rady miasta Ostrołęki Mariusz Mierzejewski rozmawiał z wójtem gminy Rzekuń Bartoszem Podolakiem o potrzebach mieszkańców ostrołęckiego osiedla Leśniewo, włączonego do miasta kilka lat temu, właśnie z terenu sąsiedniej gminy.

- Moja wizyta w Urzędzie Gminy to efekt wielu rozmów z niezwykle zaangażowanymi w rozwój Leśniewa mieszkańcami osiedla, na czele z przewodniczącą zarządu osiedla Wiesławą Czyżak - napisał Mierzejewski w mediach społecznościowych.

"Tereny osiedla Leśniewo w głównej mierze włączone są do terytorium Miasta Ostrołęki, z wyjątkiem części nieruchomości - działek drogowych, które są zasobami Gminy Rzekuń. W związku z tym jako przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska rady miasta Ostrołęki zwróciłem się do wójta gminy Rzekuń Bartosza Podolaka z prośbą o wypracowanie wspólnego rozwiązania, które umożliwiłoby realizację zadań inwestycyjnych na wspomnianych działkach w pasie drogowym. Szczególnie ważna jest tu budowa sieci kanalizacyjnej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy sąsiadujących działek" - wyjaśnił ostrołęcki radny.

Mieszkańcy osiedla Leśniewo, jak wskazał bezpartyjny radny z Ostrołęki, "zainteresowani są również nieruchomością sąsiadującą z ich terenami, a będącą w zasobach Gminy Rzekuń, na której można zorganizować miejsce do spotkań osiedlowych, aktywności sportowej lub plac zabaw".

Czy uda się wypracować rozwiązania, które pomogą mieszkańcom osiedla Leśniewo? Do wójta trafiło pismo w tej sprawie, które jest zbiorem postulatów przekazanych przez mieszkańców osiedla Leśniewo na obradach komisji technicznej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×