2018-01-24T15:09:29+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Ostrowscy policjanci uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
1
0
0

Błyskawiczna reakcja i właściwe podjęte działania ostrowskich policjantów pozwoliły uratować życie nieprzytomnemu mężczyźnie znalezionego na jednej z ulic w Ostrowi Mazowieckiej.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, gdy temperatura na zewnątrz spadła do około -5°C. O nieprzytomnym mężczyźnie opartym o barierki poinformował policję przypadkowy przechodzeń.  Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol prewencji. Funkcjonariusze sprawdzili czynności życiowe mężczyzny. Nie oddychał i nie miał wyczuwalnego tętna. Policjanci podejrzewali zatrzymanie krążenia. Natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Funkcjonariusze prowadzili akcję ratunkową do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

- Załoga karetki pogotowia była pod ogromnym wrażeniem umiejętności policjantów w zakresie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kierownik pogotowia przekazał pismo na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej, w którym podziękował za profesjonalizm oraz odwagę jaką wykazali się policjanci podczas niedzielnej interwencji – informuje starsza sierżant Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Ostrowscy policjanci systematycznie szkolą się z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych, dzięki temu potrafią skutecznie podejmować działania prowadzące do ratowania ludzkiego życia. Zapewne w takich sytuacjach znaczenie ma nie tylko doświadczenie i zachowanie „zimnej krwi” interweniujących, ale również wiedza i umiejętności funkcjonariuszy, którzy dwa razy w roku przechodzą szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Takie dokształcanie w tej jakże ważnej kwestii odbywa się w każdej jednostce policji i jest prowadzone przez wykwalifikowanych policyjnych ratowników medycznych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×