2017-01-18T11:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oszust „wnuczek” w rękach ostrołęckiej policji

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
2
1

W ręce ostrołęckich policjantów wpadł oszust wyłudzający pieniądze od starszych osób metodą „na wnuczka”. 21-letni mężczyzna wpadł po tym, jak usiłował wyłudzić pieniądze od kobiety, która już raz padła ofiarą podobnego oszustwa. Tym razem jednak seniorka wykazała się wzorową postawą i przechytrzyła „wnuczka”.

W poniedziałek dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał kilka sygnałów o próbie oszustw metodą „na wnuczka”. Według osób zgłaszających mężczyzna dzwoniąc podawał się za wnuczka, lub członka rodziny i tłumacząc się nagąa sytuacją życiową prosił o przekazanie pieniędzy. W celu uprawdopodobnienia całego zdarzenia telefon przekazywał fałszywemu policjantowi, który potwierdzał jego słowa.

Jeden z takich telefonów w poniedziałek około południa odebrała 67-letnia mieszkanka naszego miasta. Mężczyzna podczas rozmowy telefonicznej podając się za członka rodziny poprosił od niej o pieniądze w kwocie 20000 złotych.

- Kobieta w ubiegłym roku była ofiarą podobnego przestępstwa, po którym została uczulona na powyższe sytuację przez policjantów i teraz wykorzystała tą wiedzę. W trakcie prowadzonej rozmowy z oszustem poprosiła dyskretnie sąsiadkę o poinformowanie policji. Obydwie kobiety zachowały się wzorowo i wykazały się właściwą postawą i czujnością – mówi mł. asp Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W sprawę natychmiast włączyli się funkcjonariusze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, zarówno umundurowani, jak i kryminalni. Informacja wraz z ostrzeżeniem przed oszustami już po kilku minutach pojawiła się także w na łamach naszego serwisu. Po kilkunastu minutach od odebrania zgłoszenia mundurowi z wydziału patrolowego pod jednym z bloków w Śródmieściu na terenie Ostrołęki wytypowali i zatrzymali podejrzanego o oszustwa mężczyznę.

- Okazał się nim 21 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego, podczas zatrzymania był kompletnie zaskoczony. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna około godziny wcześniej odebrał od 91-letniej kobiety, również mieszkanki Ostrołęki, pieniądze w kwocie około 9000 złotych, które poszkodowana w dobrej wierze przekazała fałszywemu wnuczkowi. Pieniądze zostały w całości odzyskane i zwrócone właścicielce – mówi rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał on dwa zarzuty dokonania i usiłowania dokonania oszustwa. Dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 21:57 19-01-2017,   -
podajcie chociaż imię i skąd jest ten oszust, nie wiem czemu się takich chroni
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6