zdjecie 9271
zdjecie 9271
2017-01-18T11:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oszust „wnuczek” w rękach ostrołęckiej policji

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
2
1

W ręce ostrołęckich policjantów wpadł oszust wyłudzający pieniądze od starszych osób metodą „na wnuczka”. 21-letni mężczyzna wpadł po tym, jak usiłował wyłudzić pieniądze od kobiety, która już raz padła ofiarą podobnego oszustwa. Tym razem jednak seniorka wykazała się wzorową postawą i przechytrzyła „wnuczka”.

W poniedziałek dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał kilka sygnałów o próbie oszustw metodą „na wnuczka”. Według osób zgłaszających mężczyzna dzwoniąc podawał się za wnuczka, lub członka rodziny i tłumacząc się nagąa sytuacją życiową prosił o przekazanie pieniędzy. W celu uprawdopodobnienia całego zdarzenia telefon przekazywał fałszywemu policjantowi, który potwierdzał jego słowa.

Jeden z takich telefonów w poniedziałek około południa odebrała 67-letnia mieszkanka naszego miasta. Mężczyzna podczas rozmowy telefonicznej podając się za członka rodziny poprosił od niej o pieniądze w kwocie 20000 złotych.

- Kobieta w ubiegłym roku była ofiarą podobnego przestępstwa, po którym została uczulona na powyższe sytuację przez policjantów i teraz wykorzystała tą wiedzę. W trakcie prowadzonej rozmowy z oszustem poprosiła dyskretnie sąsiadkę o poinformowanie policji. Obydwie kobiety zachowały się wzorowo i wykazały się właściwą postawą i czujnością – mówi mł. asp Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W sprawę natychmiast włączyli się funkcjonariusze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, zarówno umundurowani, jak i kryminalni. Informacja wraz z ostrzeżeniem przed oszustami już po kilku minutach pojawiła się także w na łamach naszego serwisu. Po kilkunastu minutach od odebrania zgłoszenia mundurowi z wydziału patrolowego pod jednym z bloków w Śródmieściu na terenie Ostrołęki wytypowali i zatrzymali podejrzanego o oszustwa mężczyznę.

- Okazał się nim 21 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego, podczas zatrzymania był kompletnie zaskoczony. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna około godziny wcześniej odebrał od 91-letniej kobiety, również mieszkanki Ostrołęki, pieniądze w kwocie około 9000 złotych, które poszkodowana w dobrej wierze przekazała fałszywemu wnuczkowi. Pieniądze zostały w całości odzyskane i zwrócone właścicielce – mówi rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał on dwa zarzuty dokonania i usiłowania dokonania oszustwa. Dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×