zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-07-14T16:49:30+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Płatny parking, ale gdzie? Wyjaśniamy wątpliwości klientki sklepu z ulicy Goworowskiej

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
12

Czy płatne parkowanie przy jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Goworowskiej obejmuje również pobliski plac? Okazuje się, że tak, choć nasza czytelniczka miała wątpliwości w tej sprawie. - Właściciele lokali zdecydowali się na tego typu rozwiązanie z uwagi na nagminne pozostawianie samochodów na parkingu nawet na kilka godzin, przez co blokowane były miejsca dla klientów sklepów - wyjaśnia radca prawny z SPS Handel.

Płatny parking, ale gdzie?

Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która miała wątpliwości dotyczące parkowania przy sklepie Wiejska Wędzarnia przy ul. Goworowskiej. Przy sklepie stoją tabliczki, które informują, że parking dostępny jest tylko dla klientów lokali przy ul. Goworowskiej 13a. Według regulaminu, wjeżdżając na teren parkingu, kierowca zawiera umowę najmu miejsca parkingowego z SPS Handel. Pierwsze 40 minut parkowania jest darmowe, a następnie opłata wynosi 20 zł za godzinę.

Czytelniczka zwróciła jedak uwagę, że bilety parkingowe otrzymują także osoby, które pozostawiły samochód na placu obok sklepu, przylegającego do budynku, w którym mieści się m.in. popularny sklep zoologiczny. Oto treść interwencji, z którą zwróciła się do nas czytelniczka:

Spotkała mnie dziwna sytuacja, która uważam, iż jest naruszeniem prawa. Sklep Wiejska Wędzarnia, mieszczący się przy ulicy Goworowskiej 13a, wystawia mandaty za parkowanie powyżej 40 minut i wszystko było by ok, gdyby nie fakt iż przywłaszczyli sobie prawo do placu znajdującego się przy budynku. Nie ma tam informacji, iż jest to plac sklepu, a mandaty są wystawiane z konkretną kwotą, z godziną przyjazdu, ale nie ma zapisanej godziny wyjazdu. Byłam u kierownika sklepu z zapytaniem, kto wystawia owe mandaty, kto jest właścicielem i na jakiej podstawie ktoś wystawił bilet parkingowy. Pani kierownik bardzo zmieszana odpowiedziała, że nic nie wie na ten temat, że to centrala zerka na kamery i jak im się chce to przyjadą i wystawiają. Kolejna sprawa: plac przylegający do budynku Goworowska 4 nie ma kamer, więc nic tu się nie zgadza, a bilety parkingowe opiewają kwotę 40 i powyżej. Dodam iż nie ma tam tabliczek informujących, iż właścicielem miejsc jest sklep. Dodatkowo stoją tam auta, które często tam są i nie mają biletów, więc na jakiej podstawie są wystawiane? Nie jest to zgodne z prawem i mam nadzieję, że na łamach Państwa portalu dało by się to wyjaśnić, zwłaszcza że takich osób jak ja jest kilkadziesiąt, z mojej firmy na taką sytuację naraziło się kilkanaście osób. Rozumiem, jeśli chodzi o parking naprzeciwko sklepu, oczywiście mają prawo, ale nie na tym placu. Pisałam do ich administratora o okazanie dokumentu, że są właścicielami, ktoś odpisał że nie jest to moja sprawa. Prosiłam, aby zawiśli tabliczki z zakazem, i moje pytanie czemu nie zrobili tego do chwili obecnej, czyżby jawne wyłudzanie pieniędzy?

Pytania dotyczące parkingu przy sklepie Wiejska Wędzarnia skierowaliśmy do SPS Handel. W odpowiedzi wyjaśniono nam, że parking jest płatny po upływie 40 minut nie tylko na miejscach wzdłuż budynku Goworowska 13a, gdzie mieści się sklep Wiejska Wędzarnia, ale również na placu przy budynku. Warto o tym pamiętać.

Radca prawny wyjaśnia

- W odpowiedzi na pytanie dotyczące opłat za parking przy ul. Goworowskiej 13A, wyjaśniam, że parking jest przeznaczony wyłącznie dla klientów lokali w budynku przy ul. Goworowskiej 13A i obejmuje cały teren również ten przy budynku gdzie mieści się sklep zoologiczny. Spółka posiada zgodę zarządcy terenu na prowadzenie parkingu na całym terenie a nie tylko wzdłuż sklepu. Na terenie parkingu znajdują się stosowne znaki informacyjne, w tym szczegółowy Regulamin wywieszony w 3 miejscach tj. na wjeździe, na wyjeździe i na ścianie budynku przy wejściu do sklepu Wiejska Wędzarnia. Nieprawdą jest, że Spółka przywłaszczyła sobie rzekomo prawo do placu znajdującego się przy budynku. Teren parkingu jak pisałem wyżej obejmuje cały plac wokół budynku przy ul Goworowskiej 13A - wyjaśnia Adam Gadomski, radca prawny SPS Handel.

Właściciele lokali zdecydowali się na tego typu rozwiązanie z uwagi na nagminne pozostawianie samochodów na parkingu nawet na kilka godzin, przez co blokowane były miejsca dla klientów sklepów. W ostatnim czasie Spółka uruchomiła też w tej lokalizacji sklep internetowy, którego klienci oraz dostawcy zakupów potrzebują wolnych miejsc parkingowych do odbioru zakupów zamówionych przez internet. Podkreślić należy, że wprowadzenie nowych zasad poprzedzone było akcją informacyjną, że od 02 listopada 2020 r. będą obowiązywać opłaty za parkowanie samochodów.

- W sytuacji gdy bilet otrzymała osoba, która była klientem jednego ze sklepów, proszona jest o kontakt na adresy mailowe zamieszczone w Regulaminie - dodaje radca prawny.


Byłeś/aś świadkiem wypadku? Widziałeś/aś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić? Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku.

REKLAMA
zdjecie 5160
fot. eOstroleka.pl
fot. eOstroleka.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×