2017-01-17T12:48:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Płonęło kolejne wysypisko kontrolowane przez firmę MPK Pure Home [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OPS Czarna Białostocka
REKLAMA
4
1
7
Najlepszy komentarz
~sadi , 14:00 17-01-2017,   -
podobno ta firma miała zaprzestać działalność na ul. Przemysłowej w Ostrołęce.
a w dalszym ciągu wieżdzają tam tiry i smród się niesie jak wcześniej.
odpowiedz   •   oceń :  
Kolejny poważny pożar na wysypisku śmieci kontrolowanym przez firmę MPK Pure Home. Akcja gaśnicza trwała kilka dni. „To już istna plaga. W ostrołęckim zakładzie tej firmy też niedawno był poważny pożar. Czy to przypadki?” - pyta nasz Czytelnik.

Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy informację o poważnym pożarze na wysypisku śmieci w miejscowości Studzianki pod Białymstokiem. Składowiskiem administruje firma Processing Pure Home w pełni kontrolowaną przez firmę MPK z Ostrołęki. Pożar wybuchł w niedzielę, 8 stycznia a jego dogaszanie trwało kilka dni. Płomienie obejmowały wysoką na 9 metrów i długą na 100 metrów pryzmę niesprasowanych śmieci.

Podczas trwającej kilka dni akcji gaśniczej strażacy zmagali się nie tylko z płomieniami ale też z brakiem wody. Konieczne było dostarczanie wody w beczkowozach i przepompowywanie jej do wozów gaśniczych.

To nie pierwszy przypadek pożaru na składowiskach administrowanych przez ostrołęcką spółkę. W ostatnim czasie ogromny pożar wybuchł na terenie sortowni przy ulicy Przemysłowej w Ostrołęce. Pożar sortowni śmieci przy ulicy Przemysłowej [WIDEO Z DRONA, ZDJĘCIA]. Jest to także instalacja należąca do spółki MPK Pure Home. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócił się do nas jeden z naszych Czytelników:

„To już najprawdopodobniej czwarty poważny pożar w ostatnim czasie w tym zakładzie. To już istna plaga. W ostrołęckim zakładzie tej firmy też niedawno był poważny pożar. Czy to przypadki? Przecież to są już dziesiątki tysięcy ton spalonych śmieci” - pisze czytelnik (dane do wiadomości redakcji).

Jak udało nam się dowiedzieć, nikomu do chwili obecnej nie postawiono zarzutów w związku z pożarami. Do sprawy jednak będziemy wracali. Stosowne pytania skierujemy do służb związanych z ochroną środowiska dla województwa mazowieckiego i podlaskiego.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~sadi , 14:00 17-01-2017,   -
podobno ta firma miała zaprzestać działalność na ul. Przemysłowej w Ostrołęce.
a w dalszym ciągu wieżdzają tam tiry i smród się niesie jak wcześniej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja , 14:31 17-01-2017,   -
Słuchaj sadi ....śmierdzi bo to śmieci a tam jest sortownia i ludzie je sortuja długo nie leżą. Po za tym gdyby ludzie czyli my! Wyrzucali mniej tuch syfow to by szybciej praca szła i by tak nie walilo. Może warto się nad sobą zastanowić. A firma robi wiele dobrego i sprząta ten syf. Przy okazji daje ludziom pracę może w ten sposób pomyślcie!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~nn , 16:20 17-01-2017,   -
Robi się jak we Włoszech kiedy mafia przejęła rynek śmieci.
odpowiedz   •   oceń :  
~wios , 18:06 17-01-2017,   -
sie spali bedzie mniej na haldzie
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec , 18:34 17-01-2017,   -
[quote=Ja ]Słuchaj sadi ....śmierdzi bo to śmieci a tam jest sortownia i ludzie je sortuja długo nie leżą. Po za tym gdyby ludzie czyli my! Wyrzucali mniej tuch syfow to by szybciej praca szła i by tak nie walilo. Może warto się nad sobą zastanowić. A firma robi wiele dobrego i sprząta ten syf. Przy okazji daje ludziom pracę może w ten sposób pomyślcie!!! [/quote]
Idąc za Twoim rozumowaniem. Przestań sr.ć w domu i marnować wodę do tego obciążając oczyszczalnie ścieków !! Stawiaj klocka daleko w lesie zakopując go na minimum 50 cm w głąb ziemi, mało tego wykorzystaj runo leśne do zachowania higieny bo papier to drzewa i niszczenie środowiska !!
I przestań kupować w spożywczym jedzenie dla swoich dzieci tylko zacznij polować bo każdy produkt w sklepie to opakowanie które generuje śmieci i wielki smród co Ci strasznie PRZESZKADZA przecież!!
Teraz strzel sobie w ... z liścia i zastanów się jakie brednie wypisujesz.
odpowiedz   •   oceń :  
~local , 18:41 17-01-2017,   -
Tak bandycka firma radzi sobie z nadprogramowymi zwałami śmieci.
Wystarczy podpalić i kilkanaście ton problemu z dymem w powietrze.
Ile to czystej gotówki i oszczędności zostaje w kasie trucicieli.
Problemy z dostępem do wody to żaden zbieg okoliczności, a pożary się zdarzają.
Tylko czy aby na pewno w środku zimy i przy kilkunastostopniowym mrozie ??
Już niedługo, jeszcze trochę cierpliwości i wielkie szambo się rozleje po całym zarządzie MPK. Wszystko w swoim czasie !!
odpowiedz   •   oceń :  
~info , 08:20 18-01-2017,   0%
fajna strona http://bajki-online.pl/
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1