zdjecie 3495
zdjecie 3495
2016-03-23T15:45:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Podinsp. Rafał Kubicki nowym komendantem ostrołęckiej policji [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
podinsp. Rafał Kubicki, nowym komendantem ostrołęckiej policji, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Podinspektor Rafał Kubicki mianowany został nowym komendantem miejskim policji w Ostrołęce. Zastąpił na tej funkcji odwołanego insp. Stanisława Szcześniaka. W uroczystym powitaniu nowego dowódcy ostrołęckiej policji wziął udział minister spraw wewnętrznych i administracji.

Uroczyste powitanie nowego i pożegnanie starego komendanta ostrołęckiej policji odbyło się w środę, 23 marca w siedzibie komendy przy ulicy Korczaka. Na czele KMP w Ostrołęce, decyzją komendanta wojewódzkiego policji, stanął podinspektor Rafał Kubicki, 43 letni, rodowity ostrołęczanin. Służbę rozpoczął w 1995 roku, od początku związany z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie.

W dzisiejszych uroczystościach związanych z wprowadzeniem nowego komendanta ostrołęckiej policji udział wzięli m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, reprezentanci komendy głównej i wojewódzkiej policji, przedstawiciele władz centralnych i samorządowych oraz służb mundurowych.

-  Rafał Kubicki jest świetnym i oddanym policjantem, dodatkowo jest związany z Ostrołęką, mieszkał tu przez dwadzieścia lat. To są przyczyny tego, że powołaliśmy go na komendanta miejskiego policji w tym mieście - mówił podczas uroczystości minister Mariusz Błaszczak.

Ustępujący miejsca Kubickiemu, dotychczasowy komendant Stanisław Szcześniak zasiadał za sterami ostrołęckiej policji od 2011 roku. To za jego rządów dokończona została budowa nowej siedziby przy ulicy Korczaka.

- Mojemu następcy oddaję jednostkę w doskonałej kondycji. Uważam, że Komenda Miejska Policji w Ostrołęce jest perełką tak w garnizonie mazowieckim jak i w całej policji polskiej. Dziękuję wszystkim, z którymi przez szereg lat miałem okazję współpracować a nowemu komendantowi życzę pomyślności i powodzenia – mówił były już komendant Szcześniak.

Po uroczystym przekazaniu jednostki ustępujący i nowy komendant oddali honory na sztandar komendy oraz odebrali z rąk komendanta wojewódzkiego oficjalne rozkazy personalne, na podstawie których dokonana została zmiana.

- Chciałbym bardzo podziękować za ogromne zaufanie, jakie okazano mi powierzając kierowanie tą jednostką. Sercem jestem Ostrołęczaninem, tu mieszkałem blisko dwadzieścia lat. Z tego miejsca chciałem zapewnić, że podejmę wszelkie starania, aby jednostka, którą obejmuję funkcjonowała jak najlepiej, oczywiście z pomocą kadry kierowniczej i podległym mi policjantom. Dołożę również wszelkich starań, aby atmosfera w pracy byłą bardzo dobra. Musimy bowiem zawsze pamiętać, że po drugiej stronie tej relacji podwładny przełożony jest drugi człowiek – powiedział Kubicki.

Nowy komendant ostrołęckiej policji jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki. Pracował m.in. jako kurator sądowy oraz wykładowca w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Kubicki zastąpił za sterami ostrołęckiej policji dotychczasowego komendanta, insp. Stanisława Szcześniaka, który po obecnie pozostaje w dyspozycji komendy wojewódzkiej.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×