eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Policjantka z Ostrołęki zatrzymała w pobliżu białoruskiej granicy pijanego kierowcę

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Pijanemu kierowcy poruszającemu się krajową „19” w okolicach granicy polsko-białoruskiej dalszą jazdę udaremniła policjantka z Ostrołęki będąca w czasie wolnym od służby. Zatrzymany wydmuchał w alkomat ponad 3 promile.

O tym, że policjantem jest się nie tylko na służbie po raz kolejny udowodniła policjantka z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, która poza służbą podróżowała prywatnym autem w rejonie Siemiatycz na drodze DK 19.

Policjantka zauważyła vw, który jechał slalomem. Jego sposób jazdy wskazywał na to, że  kierowca auta może znajdować się pod wpływem alkoholu. Vw stwarzał ogromne zagrożenia na drodze. Pojazdy z przeciwka zmuszane były zjeżdżać na pobocze. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, policjantka zadziałała błyskawicznie. Wykorzystując dogodny moment zatrzymała vw. Zabierając kierowcy kluczyki udaremniła mu dalszą jazdę. O wszystkim powiadomiła także dyżurnego miejscowej komendy. Już pierwsze sekundy po zatrzymaniu wykazały, że decyzja policjantki była słuszna. 30-letni kierowca nie mógł utrzymać się na nogach. Bełkotał i miał problemy z komunikacją. W aucie znajdowała się pasażerka.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci z komendy w Siemiatyczach zbadali mężczyznę alkomatem. Ten wykazał ponad 3 promile. Niewiele mniej miała pasażerka auta. Sprawdzenie danych kierowcy w policyjnej bazie wykazało, że nie posiada on prawa jazdy, gdyż te zostało mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Posiadał za to orzeczony sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Auto, którym się poruszał zostało odholowane na policyjny parking, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Niebawem za swoje postępowanie poniesie surowe konsekwencję karne i finansowe.

 

Źródło: https://edzisiaj.pl/policjantka-z-ostroleki-zatrzymala-w-poblizu-bialoruskiej-granicy-pijanego-kierowce-a374

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×