2019-07-04T10:43:14+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Półkolonie dla dzieci z Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
2
0
2

Wraz z początkiem wakacji w Klubie Lokator Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozpoczął się I turnus półkolonii dla dzieci mieszkających na terenie spółdzielni.
Każdy dzień obfituje w wiele niespodzianek i znakomitych gości.

Pierwszego dnia gościła w Klubie Lokator Grupa Ratownicza Nadzieja. Ratownik medyczny przekazał dzieciom najważniejsze  informacje dotyczące metod udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z wielkim zaangażowaniem wykonywały m.in. resuscytację, układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji.

Następnego dnia odbyło się spotkanie z pasjonatami Kurpiowszczyzny, ludźmi o szerokich zainteresowaniach Panami Robertem Niedźwieckim i Wiesławem Kuskowskim. Panowie w bardzo interesujący sposób opowiadali o Kurpiach, ich tradycjach, historii i kulturze. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na wszystkie, często zaskakujące i trudne, pytania dzieci.
Kolejny dzień również był bardzo ciekawy przede wszystkim dla miłośników Straży Pożarnej. Dzieci z półkolonii odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Ostrołęce, gdzie poszerzyły swoją wiedzę na temat unikania zagrożeń i bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Na koniec wizyty zostały schłodzone, na własną prośbę, przez strażaków w kurtynie wodnej, która w tak upalny dzień była znakomitym zakończeniem spotkania.

Dobra zabawa czekała również na dzieci na basenie i na kręglach w Aquaparku. Dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w pływaniu jak i dobrymi wynikami w rzutach kulą do kręgli. Nie mniejsze emocje wywarły chwilę spędzone w Komendzie Miejskiej Policji. Dzieci zwiedziły areszt śledczy, siłownie policyjną jak również zobaczyły czworonożnych stróżów prawa i ich opiekunów. Po wyczerpujących wizytach przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu.

Na koniec tygodnia dzieci z półkolonii odwiedziły Klub Fitness – Agnes FIT . Pod okiem Pani instruktor zostały przeprowadzone rozgrzewka i aerobik. Największym zainteresowaniem cieszyła się siłownia. Każde dziecko mogło zmierzyć się z bieżnią i podnoszeniem ciężarków.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Leszek, 11:14 04-07-2019,   -
Super inicjatywa!
odpowiedz   •   oceń :  
~osm, 08:49 05-07-2019,   -
super ...
jak co roku ... i od lat ..
większość dzieci na tych półkoloniach jest nie członków spółdzielni
dziadki zapisują swoich  wnuczków, którzy wcale nie mieszkają w spółdzielni ..
znajomi dzieci znajomych ..
a potem ...
... najdroższa spółdzielnia w mieście
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń