2019-07-04T10:43:14+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Półkolonie dla dzieci z Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
2

Wraz z początkiem wakacji w Klubie Lokator Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozpoczął się I turnus półkolonii dla dzieci mieszkających na terenie spółdzielni.
Każdy dzień obfituje w wiele niespodzianek i znakomitych gości.

Pierwszego dnia gościła w Klubie Lokator Grupa Ratownicza Nadzieja. Ratownik medyczny przekazał dzieciom najważniejsze  informacje dotyczące metod udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z wielkim zaangażowaniem wykonywały m.in. resuscytację, układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji.

Następnego dnia odbyło się spotkanie z pasjonatami Kurpiowszczyzny, ludźmi o szerokich zainteresowaniach Panami Robertem Niedźwieckim i Wiesławem Kuskowskim. Panowie w bardzo interesujący sposób opowiadali o Kurpiach, ich tradycjach, historii i kulturze. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na wszystkie, często zaskakujące i trudne, pytania dzieci.
Kolejny dzień również był bardzo ciekawy przede wszystkim dla miłośników Straży Pożarnej. Dzieci z półkolonii odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Ostrołęce, gdzie poszerzyły swoją wiedzę na temat unikania zagrożeń i bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Na koniec wizyty zostały schłodzone, na własną prośbę, przez strażaków w kurtynie wodnej, która w tak upalny dzień była znakomitym zakończeniem spotkania.

Dobra zabawa czekała również na dzieci na basenie i na kręglach w Aquaparku. Dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w pływaniu jak i dobrymi wynikami w rzutach kulą do kręgli. Nie mniejsze emocje wywarły chwilę spędzone w Komendzie Miejskiej Policji. Dzieci zwiedziły areszt śledczy, siłownie policyjną jak również zobaczyły czworonożnych stróżów prawa i ich opiekunów. Po wyczerpujących wizytach przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu.

Na koniec tygodnia dzieci z półkolonii odwiedziły Klub Fitness – Agnes FIT . Pod okiem Pani instruktor zostały przeprowadzone rozgrzewka i aerobik. Największym zainteresowaniem cieszyła się siłownia. Każde dziecko mogło zmierzyć się z bieżnią i podnoszeniem ciężarków.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Leszek, 11:14 04-07-2019,   -
Super inicjatywa!
odpowiedz   •   oceń :  
~osm, 08:49 05-07-2019,   -
super ...
jak co roku ... i od lat ..
większość dzieci na tych półkoloniach jest nie członków spółdzielni
dziadki zapisują swoich  wnuczków, którzy wcale nie mieszkają w spółdzielni ..
znajomi dzieci znajomych ..
a potem ...
... najdroższa spółdzielnia w mieście
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6