zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-10-19T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Portal Samorządowy: Kto wygrywa sondę wyborczą?

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Który z kandydatów na prezydenta Ostrołęki budzi największa sympatię w Internecie? Zobaczcie wyniki sondy wyborczej prowadzonej przez Portal Samorządowy.

 
W internetowej sondzie prowadzonej przez Portal Samorządowy można wyrazić swoją aprobatę (popieram) lub dezaprobatę (nie popieram) na temat kandydatury konkretnych kandydatów.    
 
Największym wsparciem użytkowników Portalu Samorządowego cieszyć się może Jakub Frydryk, to kandydat KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka, 61,70 proc. oddających głos na profilu Frydryka wsparło jego kandydaturę. Urodzony w 1982 r. kandydat zawodowo zajmuje się pośrednictwem finansowym w sektorze bankowym. Jest prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Centrum” oraz prezesem Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. Stowarzyszenie zajmuje się prowadzeniem akcji charytatywnych, takich jak Świąteczna Zbiórka Żywności.
 
Obecny prezydent, Janusz Kotowski uzyskał 48,21 proc. głosów poparcia wśród użytkowników oddających głos na jego kandydaturę. W piątek, 19 października zajmował drugie miejsce. Urzędujący prezydent jest absolwentem studiów teologicznych i podyplomowych ekonomiczno-menadżerskich. Były katecheta. Od 2006 r. pełni funkcję prezydenta Ostrołęki.
 
Na trzecim miejscu Łukasz Kulik, którego poparło 45,98 proc. oddających głos. To kandydat KWW Ostrołęka Dla Wszystkich, urodzony w 1980 r. Poza funkcją radnego w Radzie Miejskiej Ostrołęki, prowadzi też własną działalność gospodarczą.
 
Czwarte miejsce głosujący przydzielili Mariuszowi Popielarzowi, 33,96 proc. internautów wyraziło poparcie kandydatury ekonomisty z Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Popielarz jest absolwentem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, dyrektorem ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, a w przeszłości bez powodzenia ubiegał się urząd prezydenta.
 
Miejsce piąte w naszym plebiscycie przypadło Bartłomiejowi Bodio, kandydatowi PSL urodzonemu w Kędzierzynie-Koźlu. To absolwent studiów na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2011 r. wstąpił do Ruchu Palikota, zostając posłem, później tego samego roku, wraz z innymi posłami założył koło poselskie Inicjatywa Dialogu, którego został  przewodniczącym.
 
Wybory do Rady Miasta składają się z 3 okręgów, jedynką, cieszącą się największą sympatią użytkowników portalu w każdym z okręgów jest przedstawiciel innego komitetu.
 
W okręgu 1, internauci postawili na Jakuba Żmudzińskiego, kandydata KWW Ostrołęka Dla Wszystkich. Urodzony w 1989 r. kandydat uzyskał wynik 65,49 proc. pozytywnych oddanych na niego głosów.
 
Okręg 2 na pierwsze miejsce wyniósł Katarzynę Jemielity, kandydatkę z KWW „Nasza Ostrołęka”. Uzyskała ona poparcie 69,16 proc.
 
Okręg 3 i Daniel Bobowski, którego poparło 65,20 proc. oddających głos. To kandydat KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.
 
Głosy poparcia, zliczane procentowo przez kliknięcie przycisku "popieram" przy profilu kandydata oddają wsparcie internautów korzystających z Portalu Samorządowego i nie są wiążące.
 
Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
 
 
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×