2016-02-16T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Siarkowska: W naszym kraju nie będzie zgody na przyjmowanie islamskich uchodźców [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 142
 W konferencji obok poseł Anny Marii Siarkowskiej udział wziął także Zbigniew Dąbrowski oraz Mateusz Zakrzewski, fot. eOstrołęka.pl W konferencji obok poseł Anny Marii Siarkowskiej udział wziął także Zbigniew Dąbrowski oraz Mateusz Zakrzewski, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Ruch Kukiz '15 wspólnie z kilkoma innymi ugrupowaniami rozpoczął zbiórkę podpisów pod wnioskiem o organizację referendum w sprawie nieprzyjmowania przez Polskę islamskich uchodźców. O założeniach akcji podczas poniedziałkowej konferencji opowiedziała poseł Anna Maria Siarkowska.

W konferencji obok poseł Anny Marii Siarkowskiej udział wziął także Zbigniew Dąbrowski oraz Mateusz Zakrzewski.

- Chcemy zapytać Polaków czy chcą przyjmowania islamskich uchodźców, czy też może są temu przeciwni. Obecnie Polska została zmuszona przez Komisję Europejską do przyjęcia określonej ilości imigrantów. Początkowo mówiono o liczbie 7 tysięcy, jednak są naciski by Polska wyraziła zgodę co do stałych, znacznie większych kwot, narzucanych nam z góry przez Komisję Europejską.  Na to zgody w naszym kraju nie będzie. Mamy bowiem świadomość tego, że będzie się to wiązało ze znacznym obniżeniem stopnia bezpieczeństwa wewnętrznego i wzrostem zagrożeń, podobnie jak ma to miejsce w innych krajach na zachodzie Europy – mówiła podczas konferencji poseł Siarkowska – Niech Polska tak jak to było na przestrzeni lat, krajem tolerancyjnym i przyjaznym, ale także miejscem, w którym to polscy obywatele mogą o sobie decydować. Polski rząd będzie musiał wziąć pod uwagę negatywne zdanie społeczeństwa w sprawie uchodźców z krajów muzułmańskich – dodała Siarkowska.

Organizatorzy akcji potrzebują zebrać łącznie 500 tysięcy podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum. Obecnie akcję poparło już około 100 tysięcy obywateli. Więcej informacji uzyskac można m.in. w biurze poselskim Anny Siarkowskiej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej wideorelacji z poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Anny Marii Siarkowskiej.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×