zdjecie 145
zdjecie 145
2019-03-04T18:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poselsko-senatorskie żale na decyzje prezydenta Ostrołęki [WIDEO]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Nierozsądne, bezzasadne i skandaliczne – tak ostatnie decyzje prezydenta Ostrołęki, Łukasza Kulika określają parlamentarzyści z naszego okręgu – senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski. Co tak bardzo zdenerwowało parlamentarzystów?

Obaj panowie reprezentujący w parlamencie nasze miasto i region zwołali dziś konferencję prasową, która dotyczyć miała tzw „piątki Kaczyńskiego” - czyli propozycji rozszerzenia programu 500+, trzynastej emerytury, programu Mama+, ulg podatkowych dla osób poniżej 26 roku życia i projektu PKS+. Postulaty te w iście ekspresowym tempie omówił poseł Czartoryski i równie błyskawicznie przeszedł do kolejnego punktu konferencji.

Punktem tym była ostra krytyka kilku ostatnich decyzji, w tym także kadrowych, prezydenta Ostrołęki, Łukasza Kulika. Najwięcej uwagi parlamentarzyści skupili na sprawie wypowiedzenia umowy użyczenia budynków po komendzie policji przy ulicy Kościuszki, gdzie Caritas planowało utworzenie hospicjum stacjonarnego dla osób nieuleczalnie chorych.

Kolejną kwestią, na którą Czartoryski i Mamątow poskarżyli się dziennikarzom podczas konferencji była decyzja o wypowiedzeniu umowy najmu lokalu w budynku przy Placu Bema zajmowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki – niedawnego koalicjanta PiS w Radzie Miasta za czasów prezydentury Janusza Kotowskiego.

Poseł i senator skrytykowali także decyzje Kulika o wypowiedzeniu stowarzyszeniu Rodzina Polska umowy użyczenia budynku przy ulicy Kościuszki, który miał być zaadoptowany na potrzeby szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie.

Na zakończenie senator wytknął Kulikowi jego ostatnie decyzje kadrowe.

Co dokładnie parlamentarzyści zarzucili nowemu włodarzowi Ostrołęki? Zobaczcie w materiale wideo.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×