zdjecie 8733
zdjecie 8733
zdjecie 8733
2021-10-01T12:41:17+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Powiatowe obchody Dnia Nauczyciela [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
7
1
2

W czwartek, 30 września w Kadzidle odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród i podziękowań nauczycielom oraz pracownikom administracji zatrudnionym w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Tradycyjnie było to spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest samorząd powiatu ostrołęckiego, dyrektorzy, pracownicy niepedagogiczni, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. W uroczystościach udział także wzięli: starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski, dyrektor wydziału oświaty i spraw społecznych Magdalena Pietras, radni powiatu - Andrzej Grzyb, Sławomir Ceberek, Waldemar Pędzich. Gośćmi uroczystości byli także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers, Aleksander Zawalich, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze  i Robert Chorowicz, prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Ostrołęce.

Uroczystość poprowadziły Barbara Bączek, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu oraz Ewa Dobkowska-Duszak, dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych  w Kadzidle.

Życzę Państwu przede wszystkim dużo satysfakcji z wykonywanej pracy, uznania wśród młodzieży i dzieci, a także odpowiedniej gratyfikacji finansowej ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej. Powiat Ostrołęcki wspiera oświatę. W ubiegłym roku doposażyliśmy wszystkie nasze szkoły, poradnie w sprzęt informatyczny zarówno z dofinansowania ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, Samorządu Województwa, środków Unii Europejskiej z różnych programów, jak również z własnego budżetu. Mam nadzieję, że sprzęt ten będzie dobrze służył placówkom, ale przede wszystkim życzę, by nie musiał być  wykorzystywany  w tym  roku z nauce zdalnej.  Dużo zdrowia dla wszystkich.

- mówi starosta Stanisław Kubeł.

Każdy z nas ma w pamięci nauczyciela, który stał się dla nas  autorytetem, który pomógł w kształtowaniu młodego charakteru, odcisnął trwały ślad. Życzę Państwu, byście byli takim mistrzem dla swoich wychowanków.

- dodał wicestarosta Krzysztof Parzychowski.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszyscy dyrektorzy Zespołów Szkół Powiatowych oraz obu poradni - w Myszyńcu i w Czerwinie otrzymali nagrody od Zarządu Powiatu.

W imieniu dyrektorów podziękował  Janusz Obrębski, dyrektor ZSP w Baranowie.

Muzyczną niespodzianką dla uczestników uroczystości był występ Katarzyny Bednarczyk, uczennicy technikum w ZSP w Kadzidle oraz Gabrieli Dawid, absolwentki tej szkoły.

 

REKLAMA
zdjecie 8733

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Wydarzenia
18:00 Stand-up
Kino JANTAR
×