zdjecie 7612
zdjecie 7612
2020-10-28T11:18:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Prokurator Rejonowy nie zgodził się z wyrokiem". Jest zapowiedź apelacji w sprawie śmierci Krystyny K.

REKLAMA
REKLAMA
0
0
6

"Prokurator Rejonowy w Ostrołęce nie zgodził się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Ostrołęce w sprawie Ryszarda K. i Mariusza K." - poinformowano nas w ostrołęckiej prokuraturze. To zapowiedź apelacji w sprawie śmierci mieszkanki gminy Łyse Krystyny K., o której ostatnio było niezwykle głośno w naszym regionie.

Historię śmierci pani Krystyny K. z gminy Łyse opisywaliśmy już w naszym serwisie. Do szokujących wydarzeń doszło 19 kwietnia 2019 roku w Dębach (gm. Łyse, pow. ostrołęcki). Jak ustalił sąd, uznając oskarżonego syna pokrzywdzonej za winnego popełnionego czynu, Mariusz K. uderzał swoją matkę w głowę i kopał po całym ciele, a następnie odgiął jej kręgosłup szyjny do tyłu, co spowodowało szereg obrażeń.

Jak już informowaliśmy, Mariusz K. nie usłyszał jednak wyroku za zabójstwo, a za znęcanie się i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Sąd wymierzył mu karę 7 lat więzienia. Z kolei mąż ofiary, Ryszard K., usłyszał wyrok za to, że "upozorował śmierć Krystyny K. poprzez powieszenie i w taki sposób zacierał ślady przestępstwa popełnionego przez swojego syna", jak również za to, że przez wiele lat znęcał się nad żoną. Kara - rok więzienia, na poczet której zaliczono już tymczasowe aresztowanie, uznając ją tym samym za zakończoną. Wyrok jest nieprawomocny.

Wyrok, jaki zapadł przed ostrołęckim sądem, ujawnił portal eOstroleka.pl. Sprawa nabrała ogólnopolskiego rozgłosu i była opisywana przez ogólnopolskie media. Wymiar kary wywołał oburzenie opinii publicznej. Wielu komentatorów zwracało uwagę, że kara jest niska, jak na czyn, który został popełniony.

Takie samo zdanie ma również Prokurator Rejonowy w Ostrołęce. Zapytaliśmy, jak prokuratura ocenia wyrok wydany w tej sprawie:

Prokurator Rejonowy w Ostrołęce nie zgodził się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Ostrołęce w sprawie Ryszarda K. i Mariusza K. i złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia do wyroku, czyli tzw. zapowiedź apelacji co do obu oskarżonych

- poinformowała nas Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy ostrołęckiej prokuratury.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×